Tag Archives: есен

(ФОТО) Шест парфеми кои ќе ја одбележат есента!

Есента веќе пристигна, а како промената во гардероберот ќе биде потребна и промена на парфемите. Фантастичен начин за да го освежите вашиот стил е некое добро шише парфем. Доколку сте во потрага на некоја потопла арома, која ќе оставе траг зад вас и ќе ги протера сите меланхолични есенски мисли, …

Повеќе »

УХМР со нова најава за временските прилики: Вечерва дожд и грмежи

Непосредно пред почетокот на есента времето е доста променливо, па лдно, со нглите премини од лето во есен и повторно високи дневни температури. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 26 Гевгелија, 25 Демир Капија, 24 Струмица, 22 Битола, Прилеп, 21 Виница, Скопје- Зајчев Рид, Штип, 20 Тополчани, Тетово, 18 Берово, Ѓуриште, Крива Паланка, Охрид, …

Повеќе »

Модата оваа есен со “примерен” изглед

Есента полека пристигнува,а заедно со неа и новите колекции облека. Модните дизајнери веќе почнаа да ги објавуваат нивните дизјани па во прилог погледнете што ќе се носи оваа есен. Денешната мода може да ни прикаже дека трендовите се мртви и дека она што е најважно е индивидуалниот стил и самоизразување. …

Повеќе »