Tag Archives: есен

Еве кои 3. хороскопски знаци ќе бидат на удар до крајот на годината: Ги очекуваат 4. месеци предизвик!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување и здив на свеж воздух, нова енергија, но одеднаш петте планети ќе се движат ретроградно. Еве ги 3 -те хороскопски …

Повеќе »

Астро предупредување за секој знак: Есента носи големи промени!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Септември е време на нови почетоци, а во согласност со тоа е хороскопот кој носи бројни промени на сите знаци. Овен Значителен дел од слободното време ќе потрошите на …

Повеќе »

ГОЛЕМ ЕСЕНСКИ ХОРОСКОП ЗА ПАРИ: Овој знак ќе се најде во тешка финансиска ситуација!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Откријте каква финансиска состојба ве очекува оваа есен… Астролозите ја гледаат есента како период на позитивни промени, а еве што го очекува секој хороскопски знак на полето на работата …

Повеќе »

Пpoфecop Трајковски со пpeдyпpeдyвање: „Пopaчajте cи навpeме peaгенcи – ни доаѓа Делта cojoт на кopoнавиpycoт!“

Поради доаѓањето на летото, моменталната преносливост на вирусите во Македонија е прилично намалена, па веројатно нема да видиме брзо ширење на вирусот „Делта“ како во Велика Британија. Меѓутоа, со доаѓањето на есента, особено доколку стапката на вакцинираност остане на овие ниски нивоа, нов бран ќе биде неминовен, предупредува професорот Дејан …

Повеќе »

За имунитет, кожа, коса и нокти: 5. најздрави сезонски намирници кои морате секојдневно да ги внесувате!

За време на есента, на нашето тело особено му требаат витамини за одржување на имунитет, здрава кожа, коса и нокти. Во текот на летото, далеку е полесно да најдеме сезонски производи богати со есенцијални витамини, додека за време на постудениот период од годината, таа мисија е далеку покомплицирана. Ви ги …

Повеќе »

(ФОТО) Изберете ги најубавите: Топ 3. трендови за чизми оваа есен!

Пристигна најмодерната сезона! Иако сите не се радуваме на студените денови кои претстојат, секако се радуваме на модните парчиња што ни ги носат есента и зимата, како и мноштвото опции за нивно комбинирање. Ова е периодот кој го чекавме со нетрпение, бидејќи ни овозможува новини, ги открива трендовите што ќе …

Повеќе »

Од вторник вистинска есен: Кон Македонија се приближува циклон кој носи пороен дожд, грмежи и силен ветер

На повеќе места се очекуваат обилни врнежи, од 30. до 40. литри на метар квадратен за 24. часа, а локално и повеќе, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите …

Повеќе »

Големи промени на времето во наредните денови: Ладно и силен ветер!

Есента почна да го покажува своето вистинско лице…а наредните денови ќе не потсетат на сите промени кои ни ги носи… Температурите на воздухот до крајот на денов и во текот на ноќта ќе бележат тенденција на понатамошно опаѓање и до утре изутрина ќе се спуштаат во интервалот од 6. до …

Повеќе »

ЗДРАВИ ЖИВОТНИ НАВИКИ – Ладните месеци задолжително донесуваат и „ПОЈАКА ХРАНА“!? Не наседнувајте на теориите – Еве кои ВИТАМИНИ морате да ги внесувате!

Изобилство на храна полна со витамини може да се најде на пазарите и за време на есенските и зимските денови. Храната што најчесто се конзумира во постудени денови, од есен до пролет, е значително потешка и нездрава отколку во потоплите делови од годината, пред се затоа што не обрнуваме внимание …

Повеќе »