Tag Archives: ентериер

(ФОТО) Јапанди – моментално најголем тренд во уредувањето на ентериерот

Јапанди, велат експертите, ќе биде многу популарен стил во внатрешната декорација и во 2021 година, а станува збор на јапонски дизајн и скандинавски минимализмот. Од Pinterest, објавија дека потрагата по терминот „Јапанди” се зголемил за 100 отсто, а пребарувањата за неутрални бои бил тројно поголемо. Интересирањето било уште поизразено зголемено …

Повеќе »

(ФОТО) ЦЕНА 86 ИЛЈАДИ ЕВРА – Ѕирнете во необичниот ентериер на куќа на Флорида чии ѕидови се обложени со лименки пиво

Необична куќа на Флорида која однадвор личи на која било друга, а чиј ентериер ќе ве остави без здив, се продава за 86. илјади евра. Имено, оваа куќа е посебна бидејќи сите ѕидови во неа се наредени со конзерви од пиво. Само кога ќе влезете низ влезната врата, станува јасно …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Шпионска“ снимка на новиот Мерцедес Ѕ класа

Папарацо со камера „фатил“ тест возило со минимална камуфлажа Мерцедес неодамна го откри ентериерот на новата S класа, а очигледно дизајнот на надворешноста на овој автомобил повеќе не е тајна. На „шпионската“ снимка се прикажува скоро целосно оголено возило, додека се замаскирани деловите околу предната и задната светлосна група. Инаку, …

Повеќе »

(ФОТО) ВЛАДЕЕ ВО ЕНТЕРИЕР: Оваа ефектна билка последните месеци е омилен детал во домовите ширум светот

Cortaderia selloana, познато како пампас трева, е растение кое ужива огромна популарност во светот на ентериери во текот на изминатите неколку години. Оваа ефектна билка со моќен изглед веднаш го крева просторот, затоа е омилен детал во многу домови, а последните месеци посебно. По потекло е од Јужна Јужна Америка, …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун конечно ги отворила вратите од својот дом: Ужива во луксуз!

Кога го купила пред 25. години, домот на Шерон Стоун во Лос Ангелес за глумицата станал вистинско засолниште… Купувањето на споменатата недвижнина следела после улогата во култниот фил „Ниски страсти“ и големата популарност поради која нејзиниот претходен дом, скромно место со малку сигурност, не се покажало соодветно за бегство од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТВ Алфа – 11:30: „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот …

Повеќе »