Tag Archives: енрике иглесијас

(ВИДЕО) САМ ЈА ИЗГРАДИЛ КАРИЕРАТА – Енрике Иглесијас се откажал од 100. милиони евра од наследството на неговиот татко

Познатиот пејач и еден од најголемите латино заводници Енрике Иглесијас нема баш најдобри односи со својот татко, пејачот Хулио Иглесијас, а заладените односи дојдоа до израз откако пејачот решил да се откаже од своето големо наследство. Енрике го одбил наследството на неговиот татко Хулио поради нивното отуѓување и јазот што …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Курњикова го воодушевила светот со новите фотографии!

Поранешната тенисерка Ана Курњикова е една од оние кои не сакаат да ја споделат својата интимност, па многу ретко можеме да видиме нејзина фотографија со пејачот Енрике Иглесијас и нивните три деца. Сепак, од време на време, таа прави исклучок. Иако од самиот почеток на нивната врска, Ана Курњикова и …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Курникова ја покажала помалечката ќерка: Не е тешко да се погоди на кого личи!

Поранешната тенисерка Ана Курњикова е една од оние кои не сакаат да ја споделуваат нејзината интимност, па многу ретко можеме да видиме нејзина фотографија со пејачот Енрике Иглесијас и нивните три деца. Сепак, нивната ќерка Мери на 30 јануари го прослави својот прв роденден, па по тој повод, познатата Русинка …

Повеќе »

(ФОТО) Ретка фотографија на ќерката на Енрике Иглесијас ги воодушевила фановите: „Иста е како татко и!“

Кон крајот на јануари, музичарот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова го добија своето трето дете, девојчето Маша. Нејзиното раѓање беше потврдено со фотографии од породилното одделение, а потоа тие се вратија во нивниот вообичаен живот далеку од очите на јавноста. Сепак, гордата мајка сега одлучила да сподели симпатична …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ МОЖЕЛЕ ДА КРИЈАТ ДЕКА АНА СЕ ПОРОДИЛА:Енрике Иглесијас ја споделил првата фотографија од породилиштето!

Енрике Иглесијас и Ана Курникова со фотографии од породилиштето го потврдиле раѓањето на третото дете… Целото семејство е пресреќно поради тоа… Пејачот Енрике Иглесијас и неговата придружничка Ана Курникова со фотографии на Инстаграм го потврдиле раѓањето на третото дете. Родена е на 30. јануари, а освен неа парот ги има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Едногодишните близнаци на Енрике Иглесијас освојуваат со урнебесното видео!

Близнаците на Енрике Иглесијас и неговата долгогодишна девојка, Ана Курникова, освоиле многу следбеници на пејачот на Инстаграм. Во видеото кое пејачот го објавил 17. месечните близнаци, синот Николас и ќерката Луси, од срце се смеат додека тато ги забавува со разни гримаси. „Три деца во едно видео“, напишал пејачот при …

Повеќе »

(ФОТО) Најсекси бабата на Балканот ќе пее со Енрике Иглесијас!

Неда Украден во мај наредната година ќе настапи на European Music Fest 2019 во Лос Ангелес. Американските организатори ја повикале на предлог на Романската телевизија, која ја опишала како голема ѕвезда. „Мислев дека тоа е некаква шега, но кога морав да го потврдам присуството, сфатив дека тоа е сериозно“, коментирала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Видеото на Енрике со близанците ги разнежнил фановите

Поранешната тенисерка Курникова на близнаците сака да им покаже танцови движења, а пејачот Иглесијас со нив ги гледа фудбалските натпревари и ужива во морските радости … Шпанскиот музичар Енрике Иглесиас (43) сподели видео на кое ги забавува осуммесечните близнаци Николас и Луси кои ги има со поранешната тенисерка Ана Курникова …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Курникова и Енрике Иглесијас Светското првенство во фудбал го следат во друштво на своите близнаци

Гордите родители, Ана Курникова и Енрике Иглесијас, ретко објавуваат фотографии од своите шест месечни близнаци Николас и Луси, но од почетокот на Светското првенство во фудбал тоа се променило. #Россия #worldcup2018 #GoRussia A post shared by 🐾 Anna 🎈Аня (@annakournikova) on Jun 14, 2018 at 9:29am PDT Русинката Ана прва …

Повеќе »