Tag Archives: енергија

(ФОТО) Чиа семе за моќен почеток на денот

Од расположението кое го имаме наутро ни зависи целиот тек на денот. Постои начин со кој ќе го започнете денот на поинаков начин, полни со енергија и добро расположение. Комбинацијата на куркума и црн пипер го активира хормонот за среќа, а кога ќе додадете сок од лимон ќе направите еден …

Повеќе »

Мед и топла вода наутро: Комбинација која ќе ве препороди!

Дали знаевте дека комбинацијата на топла вода и мед има повеќекратно корисно влијание врз вашето здравје? Веројатно знаете дека медот е одличен за здравјето и дека многу нутриционисти го препорачуваат, но доколку се најде во комбинација со млака вода, тоа ќе направи вистинско чудо за организмот. Овој пијалок веќе долго …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕТО ПОТВРДИЛО – ОВИЕ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЖИВЕАТ НАЈДОЛГО: Проверете дали сте меѓу нив!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Уживаат во се што работат Хороскопот „опфаќа“ различни аспекти од нашите животи, но може ли да открие и колку долго ќе живееме? Според истражувањето и статистиката, како најдолговечни се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пет песни на „Парни ваљак“ против корона вирусот

Издвоивме само неколку песни кои во текот на својата богата кариера ги снимиле пејачот Аки Рахимовски, гитаристот Хусеин Хасанефендиќ и останатите момци, а можат да ви бидат при рака да ја пребродите моменталната изолација. „Кога немаш ништо“ (2018) – Рокерски дует со Тина Кресник има измамливо бесконечно име, што случајно …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСПОВЕД НА ЖЕНА КОЈА ЅИРНАЛА ВО ГРОБОТ НА ХРИСТ: „Го отворивме, а потоа инструментите престанаа да работат!“

„Кога го отворивме гробот на Исус Христос, инструментите престанаа да работат“, вели Антонија Морополу, хемиски инженер на Националниот технички универзитет во Атина, лидер на експертски тим што направил уникатен потфат пред неколку години со отворање на гробот на Исус Христос во Ерусалим, односно, на местото на неговото воскресение. Медиумите тогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дауновиот синдром не е хендикеп: Ова момче со својата изведба на гитара сигурно ќе ви го „крене“ расположението и измами насмевки!

Каква енергија, каква љубов кон инструментот, музиката…ма… Ова момче со Даунов синдром е чудо…Голем љубител на музиката и вљубеник во гитарата со своето свирење ќе ве однесе во некој друг, многу поубав свет, а со неговите насмевки и енергија додека свири ќе ви врати надеж за подобро утре… На видеото …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ – Српска свадба во Младеновац – Како професионалци!

Ако овој ладен зимски ден не ви е по ќејф и ви треба нешто да ве „покрене“ ви предлагаме да го погледнете видеото од една свадба од Младеновац, Србија… Би очекувале видео како од секоја свадба – музика, играње… Но, ова е нешто посебно… Пред се енергијата на видеото… Прво …

Повеќе »

10. работи кои ќе му се случат на вашето тело ако секој ден ја јадете оваа СУПЕРХРАНА!

Иако важноста на семето чиа беше познато за време на античките народи на Маите и Ацтеките, современиот свет дури неодамна ги препозна овие семиња како суперхрани. Ова мало семе е богато со хранливи материи и благодарение на неутралниот вкус може да се додаде во секое јадење. Решивме да ви откриеме …

Повеќе »

(Рецепт) Чудотворен лек против дебелината (но и за машки проблеми) сепак постои: Вака се подготвува!

Циметот содржи голем број на хранливи материи, есенцијални масла, калциум и растителни влакна. Но, она што е чудесно за него е што тој ни помага да изгубиме на тежина и да останеме здрави. Лековити својства на цимет: 1. Влакна од цимет помагаат во нормализирање на столицата: отстранување на запек и …

Повеќе »