Tag Archives: Енди Мареј

ОВА Е НАЈСКАПАТА ФОТОГРАФИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА ТЕНИСОТ! Публиката во транс – најдобрите на сите времиња на теренот во исто време!

На теренот во Лондон во исто време беа Ѓоковиќ, Федерер, Надал и Мареј. Во исто време, на теренот во исто време беа четворица од најдобрите тенисери на сите времиња. Дебатата за тоа кој е најдобар од нив ќе продолжи, но публиката паднала во транс. Овации, аплаузи, солзи, емоции, сето тоа …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕНИСКИТЕ ВЕЛИКАНИ ПОВТОРНО ЗАЕДНО: Ѓоковиќ се врати по четири години, се е подготвено за спектакл!

НАЈДОБРИОТ српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе учествува на Лејвер купот, па „големата четворка“ повторно ќе биде заедно. Ноле така ќе им се придружи на играчите со кои во текот на кариерата водеа големи битки на теренот – Роџер Федерер, Рафаел Надал и Енди Мареј. Лејвер купот, натпреварување кое го започнаа …

Повеќе »

(ФОТО) НОВАК Е ПОСЛЕДНИОТ ЧОВЕК: Прв пат после 16. години само еден член на „големата четворка“ се наоѓа во ТОП 3 на АТП листата – тоа е Ѓоковиќ

НАЈДОБРИОТ тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, е единствениот член на поранешната „голема четворка“ кој се наоѓа на едно од првите три места на АТП листата, што се нема случено од 2005. година. Последната АТП листа на која едно од местата Топ3 го заземаше само еден член на „големата четворка“ беше …

Повеќе »

ШОК ВО ТОКИО: Енди Мареј нема да го брани златото!

Енди Мареј најавуваше одбрана на двојното олимписко злато но се чини дека од тоа нема да биде ништо. Двојниот последователен освојувач на златен медал, Британецот, Енди Мареј, објави дека се повлекува од Олимписките игри во Токио. Мареј, кој беше шампион во Лондон во 2012. година и Рио во 2016. година, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Енди Мареј ќе донира сè што заработи во Мадрид и планира да „се распадне“

Британскиот тенисер Енди Мареј најавил дека ќе ги донира сите пари освоени на турнирот во Мадрид. Мареј во четвртокот го освои виртуелното издание на Мастерсот во Мадрид, во финалето победувајќи го Дејвид Гофан. Your 2020 @MutuaMadridOpen Virtual Pro Champion: @andy_murray! 🏆pic.twitter.com/vsCmwdoYol — ATP Tour (@atptour) April 30, 2020 На тој …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ и Мареј „го урнале“ Инстаграм: „Се сеќаваш ли на првиот меч? Новак:Ме уништи!“

Во желба да го потрошат времето во изолација и да ја зацврстат својата врска со своите фанови, Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј се договориле заедно да учествуваат во разговор во живо на Инстаграм Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ разговараше со британскиот репрезентативец Енди Мареј на Инстаграм во живо за тоа …

Повеќе »

(ФОТО) АТП ГО РЕКОЛ СВОЕТО: Новак Ѓоковиќ е тенисер на деценијата!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е избран за играч на декадата од страна на Асоцијацијата на тениските професионалци (АТП), соопштено е на веб-страницата на организацијата. Како што е наведено, Ѓоковиќ постигнал најголемиот успех во изминатата деценија, оставајќи ги зад себе Рафаел Надал, Роџер Федерер, Енди Мареј и Стен Вавринка, кои беа …

Повеќе »

(ФОТО) Новак и Гофан имале средба пред четирифиналето!

Новак Ѓоковиќ во среда го очекува работа во четирифиналето на Вимблдон против Белгијанецот, Давид Гофан, а на последниот тренинг дошло и до нивна средба… Не директно, туку така што се случило да имаат закажани тренинзи во Аоранг паркот на терените кои се еден до друг, додуша не во исто време. …

Повеќе »

(ФОТО) Енди Мареј го сликал металниот колк но и нешто повеќе:Британецот прави се’ да ги намали болките!

Некогаш најдобриот тенисер на светот, Енди Мареј на својот профил на Инстаграм објавил фотографија настаната после операцијата на колкот на која бил пред неколку дена. Но, на повеќемината внмиманието им го привлекла втората фотографија на која покрај металниот колк, во долниот дел на фотографијата Енди покажал и нешто повеќе што …

Повеќе »