Tag Archives: емоции

(ФОТО) НЕОБИЧНО СЕМЕЈСТВО СО МНОГУ ЉУБОВ: „Зошто твојата мајка е бела?“: Одговорот на синот ја расплакал мајката!

Додека една вечер ги успивав моите деца,се погледнав во огледало и се сетив дека тие не дојдоа од моето тело. Можеби звучи чудно да заборавам дека моите деца се посвоени, но таква е мојата реалност. Затоа што, за мене, тие се мои деца. Моето семејство не личи на другите семејства. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНИ СО ГОЛЕМО СРЦЕ – Ова што го прават за заболените од Алзхајмер и деменција ќе ве расплаче!

Жена со Алзахајмерова болест е трогната до солзи кога ќе прими необичен подарок…кукла бебе да ја држи во прегратка. Куклите се донација од „Pearl’s Memory Babies“. Основачите на фондацијата посетуваат стари лица низ цело Кентаки и им ги осветлуваат деновите на заболените од Алзхајмер и деменција. Пациентите обично ќе почувствуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шпанката Сандра Сантиаго со „Македонско девојче“ во Минхен ја крена публиката на нозе!

За време на нивниот настап во Минхен, тие ја извеле и’ најпознатата македонска песна “Maкедонско девојче”, a публиката се кренала на нозе. Оркестарот “BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA” во април направил промоција на својот најнов албум насловен како “Аvo Kanto” низ цела Германија. За време на нивниот настап во Минхен, тие …

Повеќе »

Вашиот хороскопски знак ќе ви открие колку сте емотивно јаки

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако сте се прашувале колку е емоционално јак вашиот хороскопски знак продолжете да читате додека ви ги набројуваме најјаките знакови на Зодијакот! Да се живее живот без емоции и …

Повеќе »

Постојат два вида на измама и клучно е да се направи разлика

Сите ние би сакале да избегнеме да бидеме измамени, но што кога тоа ќе се случи? Тогаш се соочувате со тешката одлука, дали се обидувате да преминете преку тоа и некако да ја вратите разрушената доверба или да ја прекинете врската и продолжете? Постојат два различни типа на мамење, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Измешани емоции: Моментот кога децата дознаваат дека ќе добијат нов член во семејството!

Проширувањето на семејството е најубавиот момент во животот на сите родители и деца, но моментот кога ќе се дознае полот на детето не секогаш е среќна и радосна вест за децата. Иако родителите поддеднакво се радуваат и за момче и девојче децата не секогаш сакаат новиот член во семејството да …

Повеќе »