Tag Archives: емоции

Венера во ДЕВИЦА носи многу промени: Може да се откријат ТАЈНИ ВРСКИ и ИЗМАМИ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Венера покажува како сакаме иначинот на кој сакаме. Таа е дама која сака се сега и веднаш, а задолжена е за мир и хармонија во љубовната врска. Овој период …

Повеќе »

Крвната група на која припаѓате кажува како НАЈПОВЕЌЕ ГО ПРИВЛЕКУВАТЕ СПРОТИВНИОТ ПОЛ: Како покажувате емоции и дали се поврзувате?

Особено во Јапонија е распространето верувањето дека крвната група одредува колку сте заљубениВо Јапонија се верува дека при средба со партнерот треба да дознаете која е неговата крвна група, бидејќи таа карактеристика кажува многу за личноста која сте ја запознале, односно за тоа како се однесува во врската.Секоја крвна група …

Повеќе »

Луѓето родени во овие знаци никогаш не покажуваат емоции

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе изгледаат ладно и воздржано, но тоа не значи дека се нечувствителни. Нивните чувства се веројатно толку длабоки што имаат изградено непробојни ѕидови околу себе за да се …

Повеќе »

Како тагата, лутината и осаменоста влијаат на здравјето? Не е мит, секоја емоција влијае на ОДРЕДЕН ОРГАН!

Истражувањата покажаа дека емоциите и тоа како влијаат на здравјето Обично зборуваме за влијанието на стресот врз здравјето, но малку е познато дека сите емоции – дури и позитивни – можат да влијаат на состојбата на телото. Во традиционалната кинеска медицина постои теорија дека секој орган во човечкото тело е …

Повеќе »

Пет грешки кои повеќето луѓе ги прават по раскинувањето: Вака е се’ потешко

Раскинувањето никогаш не е лесно Најчесто едната страна е таа која повеќе пати, бидејќи се уште се заљубени и не сакаат работите да завршат. Дури и ако причината за раскинувањето е изневерувањето, присуството на силни чувства ја прави личноста премногу тешко да се ослободи, иако не вреди да се задржи. …

Повеќе »

Што беше првото нешто што го видовте на илустрацијата? Ќе открие дали се плашите од емоции, љубовни врски и какви сте во друштво…

Погледнете ја илустрацијата подолу – што видовте прво? Одговорот ќе ви помогне дополнително да ја објасните вашата врска со љубовта. pic.twitter.com/mMNZB91mo3 — pensador (@sakriosamime) July 26, 2022 Психолошките тестови со помош на оптички илузии ви овозможуваат „подлабоко“ да погледнете во себе. Првиот впечаток, вашата интуиција и природниот глас на срцето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Емотивен настап на Ламбе Алабаковски на „Пиво Фест”: „Mислите ми се со Македонија и не ми е до пеење!“

Илјадната публика на третата фестивалска вечер на „Пиво Фест” со нетрпение го очекуваше настапот на Ламбе Алабаковски, а тој возврати со многу емоции на сцената. Пред неговиот настап рече дека неговите мисли денеска се со Македонија и не му е до пеење, а настапот го започна со една од неговите …

Повеќе »

(ВИДЕО) „А БРЕ МАКЕДОНЧЕ“ во ново руво со спектакулатно видео во изведба на „Балкан бенд“ ги предизвикува емоциите на сите Македонци!

„Балкан бенд“ ја промовираше новоснимената песна и видео „А бре македонче“, кој свечено ја прослави оваа композиција, предизвикувајќи вистински ентузијазам од начинот на целата организација. Гламурозниот амбиент со осмислен протокол, црвен тепих, рефлектори и богат коктел, кој ги пречека гостите, не ги воодушеви уште од самиот влез. И имаше многу …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНА ПОВРЗАНОСТ ПОМЕЃУ ЧУВСТВАТА И ЗДРАВЈЕТО – ДОКТОР ПО ТРАДИЦИОНАЛНА КИНЕСКА МЕДИЦИНА ОТКРИВА: Главна причина за болеста се емоциите, а овие органи се НАЈЧУВСТВИТЕЛНИ!

Дури и’ во античка Кина, лекарите биле свесни за влијанието што емоциите го имаат врз физичкото здравје на организмот.Според кинеската медицина, основна причина за болеста се емоциите, а секој орган има своја. Тагата е прикачена на белите дробови, лутината за црниот дроб, стравот за бубрезите, а грижата за стомакот.Секој орган …

Повеќе »