Tag Archives: емотивно

(ФОТО) ЕМОЦИОНАЛНО – ЛУЃЕТО ПЛАЧАТ ПОРАДИ ПРВАТА ФОТОГРАФИЈА НА БРУС ВИЛИС СО ВНУКАТА: Легендарниот актер се бори со ДЕМЕНЦИЈА, а зборовите на неговата ќерка разоруваат!

Ќерката на легендарниот холивудски актер Брус Вилис, Румер Вилис на социјалните мрежи покажа како го поминала Денот на татковците во негово друштво, а ја објавила и првата фотографија на која позира со неодамна родената внука. 34-годишната Румер споделила неколку слатки фотографии на Инстаграм од 68-годишниот Брус како ја држи внуката …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО ПЛАЧАТ ПОРАДИ УКРАИНСКАТА ПЕСНА ЗА ЕВРОВИЗИЈА: Синоќа избраа претставник и веќе се ФОВОРИТИ! Носи ЈАСНА ПОРАКА

Украина синоќа го избра својот претставник на претстојниот избор за песна на Евровизија, кој годинава ќе се одржи во Торино. Песната „Tíní zabutih predkív“, односно „Сенки на заборавените предци“ на пејачката Алина Паш е прогласена за најдобра, а веднаш по прогласувањето на победникот, букмејкерите дивееле. Еден час по објавувањето, Украина …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијан Рахимовски јавно се простил од својот татко и многумина расплакал: „Татичко, сега одмори, па рокај горе со екипата!“

Скршениот син на пејачот Аки Рахимовски утрово можеше да му напише последна поздрав на татко му и да се заблагодарил на сите кои се со мислите и тагата со него и нивното семејство. По вчерашното трагично и прерано заминување на Аки Рахимовски, пејачот на „Парни ваљак“, утрово неговиот син Кристијан …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа прабаба од 108. години прв пат ја земала внуката во раце – но ЕДНО сознание сите ги скршило!

Видео кое го расплака светот… 108-годишната баба за прв пат ја земала во прегратка својата правнука, а нејзината емоција кон ова мало суштество растажила многумина. Од видеото, можеме да разбереме дека бабата е слепа и не може да го види своето правнуче, но многу е среќна што има можност да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Емотивна реакција на девојка, после години болки, кога ја дознала дијагнозата

На социјалната мрежа TikTok, достапно е вирално видео од ординација, во кое девојката Јонела Мерсер (19) конечно дознава за дијагнозата на нејзината хронична болка, која ја мачи со години. Мерсер рекла дека од првата менструација се справува со силни болки. „Мојата болка отсекогаш се гледаше како тешка менструација“, рекла таа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете прв пат слуша во животот – неговата реакција ќе ве разнежни!

Едно момче од Америка цел живот се бори со губење на слухот. Откако конечно добил апаратче за слух, за прв пат ги слушнал звуците на светот околу него. Неговата реакција расплакала многумина. Видеото го објави на својот канал на YouTube, ViralHog Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознавањето на мачињата со пиленцето многумина разнежнило

На почетокот, мачињата зачудено гледале во пилето пред нив… Пријателството се појавува во сите форми, а исто така е можно и меѓу пиле и мачиња. Доказ за тоа е преслаткото видео објавено на YouTube профилот на Teddy Kittens. Прекрасните мачиња Гарфилд, Карамел и Бјанка запознало малечко жолто пиле и ги …

Повеќе »

Холивудскиот актер Џон Траволта наполнил 67. години, а ќерката Ела му честитала и на Инстаграм.

Холивудскиот актер Џон Траволта наполнил 67. години, а ќерката Ела му честитала и на Инстаграм. „Среќен роденден на најневеројатниот човек што го познавам. Ти не си само најдобриот татко на сите времиња, ти си и мојот најдобар пријател”, се зборовите со кои таа ја започнала нејзината нежна честитка. „Ти благодарам …

Повеќе »

(ФОТО) Фустанот со кој Меган Маркле ја објавила втората бременост има посебно значење

МЕГАН Маркл и принцот Хари на Денот на вљубените со црно-бела фотографија објавија дека очекуваат второ дете. На фотографијата направена од нивниот пријател и долгогодишен фотограф Мисан Хариман со iPad, парот ужива во интимен момент во природата. Додека Хари широко и се насмевнува на Меган, таа со раката нежно го …

Повеќе »