Tag Archives: емотивен

Зодијакот открива кој хороскопски знак најтешко се справува со проблемите

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дамите во овој хороскопски знак често пати немаат сила да се соочат со животот и проблемите кои тој со себе ги носи. Веројатно претпоставувате дека станува збор за меланхоличниот …

Повеќе »

Лицата родени во овој хороскопски знак секогаш добиваат се’ што ќе посакаат

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сигурно во животот сте имале (или имате) лице на кое се восхитувате бидејќи и покрај препреките успеало да постигне се што еднаш кажало дека ќе постигне. Тоа лице е …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот глумец има прекрасна порака за сите татковци:Женските срца едноставно „се истопиле!“

Мускулестиот глумец Двејн „The Rock” Џонсон всушност е многу нежен маж а тоа го докажал многу пати. Она во што посебно ужива се прегратките со ќерките Јасмине (3) и Тиана, осум месеци. Свесен е дека ваквите посебни моменти нема да траат вечно па одлучил да ги користи додека може. „Рамениците …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Обвинувања колку сакаш но тој си тера по свое: Кристиано Роналдо постигнал нешто што никој не успеал во фудбалот!

Кристиано Роналдо бил стрелец на водечкиот погодок за Јувентус во ремито против Геноа во рамките на деветтото коло на италијанската Серија А. Иако старата дама не славела против екипата на Геноа и така пропуштила да ја оствари и деветтата победа оваа сезона, одличниот Португалец имал причина за лично славје. 👏⚽️ …

Повеќе »

(ФОТО) Може да си се’ ама дома си тато: Антонио Милошоски „во љубов“ со најмалото!

Секојдневните обврски на политичарите не им оставаат многу простор за семејството. Меѓу нив е и Антонио Милошоски кој е татко на три деца а колку му дозволува времето го минува со своите најмили. Децата кои се најмилото и најсаканото нешто… Поради тоа и фотографијата која Милошоски ја постави на својот …

Повеќе »

Ова е убедливо најмудриот знак во хороскоп: Нема шанси да го „зезнете“!

Исто така е и многу чувствителен… Овен Древните Маи Овенот го викале Чен. Негови симболи се Месечина, племенитост, црна олуја и запад. Тоа всушност значи, влегување во суштинска племенитост и мудрост на луѓето родени во овој знак, што значи дека се мудри и чувствителни. Сакаат се’ да држат под контрола, …

Повеќе »

(ФОТО) “Ѕвер“ во кој се крие емотивен татко: Филип Миркуловски со емотивна порака за ќерката

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски го прослави роденденот на својата ќерка Јована. Тој на Фејсбук сподели фотографија и емотивна порака за неговата прва радост. „Мојата прва радост денес полни 5 годинки. Секогаш да бидеш насмеана и среќна“.

Повеќе »