Tag Archives: емисија

(ВИДЕО) БЕБИЊАТА ПО ГРЕШКА БИЛЕ ЗАМЕНЕТИ ВО ПОРОДИЛНО ВО 1989: Едно од нив имало СТРАШЕН живот и поради тоа ја презира мајка си!

Во февруари 1989. година, во болницата Најџел во Јоханесбург, две жени родиле две момчиња, секоја по едно. Робин и Гевин биле заменети веднаш по раѓањето, со груба грешка на бабицата. Така Робин завршил во рацете на Сенди Докинс, самохрана мајка која едвај врзувала крај со крај. Биолошкиот син на Санда, …

Повеќе »

(ФОТО) 9. ПРАВИЛА НА УРЕДУВАЊЕ НА КУЌАТА НА ЏОАНА ГЕЈНС: Организирајте си го животот со СТИЛ!

Ѕвездата на популарното американско ТВ шоу „Fixer Upper“, Џоана Гејнс и нејзиниот сопруг Чип со години ги инспирираат луѓето од целиот свет кога станува збор за уредување на куќа. Џоана Гејнс е мултиталентирана и неверојатно организирана жена која веќе неколку години го снима шоуто „Fixer Upper“ со својот сопруг Чип, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче прошетало пред водител за врме на емисија: Неговата реакција сите ги насмеала!

За време на утринската програма на каналот Global News се случила необична ситуација. Имено, додека домаќините го најавувале следниот прилог од студиото, на нивната маса се качил симпатичен јазовичар и ноншалантно прошетал.   View this post on Instagram   A post shared by Dachshund Lovers 🐾 (@dachshund.owners) Водителот Шеј Гахам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСТАПИЛ КАКО СЕКОЈ ТАТКО – ПРИНЦОТ ХАРИ КОНЕЧНО ОТКРИЛ ЗОШТО ГО НАПУШТИЛ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: „Морав да го спасам семејството!“

Принцот Хари гостувал во емисијата на славниот актер и комичар Џејмс Корден, а по тој повод разговарал со него за татковството, кралското семејство, британскиот печат и неговото повлекување од должностите. Хари и Џејмс се возеле низ Лос Анџелес со туристички автобус со отворен кров, водителот му приредил вистинска „британска чајанка“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Адел го воодушевила интернет со тенкиот струк па сите ги насмеала кога открила зошто ослабнала

СЛАВНАТА пејачка Адел со месеци привлекуваше внимание со својата трансформација. Фановите со нетрпение го очекуваат секое нејзино ново појавување во јавноста, па самата најава за нејзиното гостување во популарната емисија Saturday Night Live предизвика вистинска вознемиреност на социјалните мрежи. После шоуто, единствено за што се зборува е витката половина на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИНЦЕСТ СРЕДЕ ЕМИСИЈА – Се бакнувала со родениот татко среде емисија: Снимката ги згрозила сите!

Видео од емисија во кое татко (49) и ќерка (26) се бакнуваат за награда од 1.000 австралиски долари го обиколи светот и згрози многумина.Необичен момент се случи во емисијата „The Kyle and Jackie O Show“ како дел од бизарниот предизвик наречен „Дечко или татко?“. Во него кандидатите треба да се …

Повеќе »

Си замина ли Тијана Дапчевиќ од 1ТВ?

Тијана вели дека немало никава кавга, туку едноставно немала време да и се посвети на емисијата. Во медиумите се шпекулира дека поп-пејачката Тијана Дапчевиќ си заминала од телевизиската куќа 1ТВ, каде што водеше своја емисија. Тијана беше во 1ТВ од самото отварање на телевизијата, и веќе некое време се зборува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шварценегер со својот тенк од 50. тони минал преку луксузна лимузина и потполно ја уништил

Терминатор за потребите на емисијата “Garage Thursday” со водителот Џеј Лено седнал во неговиот тенк марка “M-47 Patton” од 1951. година Лимузината немала никакви шанси против тенкот од 50. тони со кој управувал легендарниот “Терминатор”. Арнолд Шварценегер повторно е во центарот на вниманието, а со новата снимка потсетил на деновите …

Повеќе »

(ФОТО) Жељко Јоксимовиќ во живо, во емисија, си ја расплакал сопругата

Популарниот Жељко Јоксимовиќ на оригинален начин и испратил порака на својата сопруга…и тоа среде емисијата што таа ја водела… Водителката Јована, сопруга на Жељко Јоксимовиќ, вчера наполнила 37. години, а колегите од работа и подготвиле роденденско изненадување. Но, кога започнала утринската емисија во живо на ТВ Прва, каде Јована е …

Повеќе »