Tag Archives: елизабет тејлор

(ФОТО) Колин Фарел открил непознати детали од врската со Елизабет Тејлор

Колин Фарел важеше за еден од најголемите заводници, а малкумина знаат дека тој некогаш бил заљубен во покојната Елизабет Тејлор, која била дури 36. години постара од него. Две години откако Елизабета почина во 2011 година, Колин ја откри нивната врска за која малку луѓе знаеја до тогаш. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Суми од кои боли глава: 10. најскапи фустани во историјата на доделувањето на Оскарите

Пред нас е оскаровскиот викенд и е вистинско време да се потсетиме на впечатливите изданија од досегашните доделувања на престижните филмски награди. Најгламурозниот црвен тепих во годината никогаш не разочарува па не се сомневаме дека и оваа година по тоа прашање ќе биде нешто поинаку, а додека со нетрпение ја …

Повеќе »

Тежок живот на славниот глумец: На колешка и се доверил дека во детството бил злоставуван од свештеник

Често му го припишувале епитетот на голем заводник, но се јавувале и шпекулации дека глумецот всушност преферирал момчиња. Додека одел во средно училиште во Индијана, доста се зближил со свештеникот Џес ДиВерд кој наводно лошо влијаел на љубовта на Дин кон тркачките автомобили. Славната Елизбет Тејлор, според тврдењата на новинарот, …

Повеќе »