Tag Archives: елена велевска

(ФОТО) Елена Велевска,пред бројните обврски, на заслужен семеен одмор!

Нашата популарна пејачка, Елена Велевска, го користи секој момент да биде со своите деца па по завршувањето на училишната година своите три ангели ги однесе на заслужен одмор… Малку дружење пред нејзините бројни обврски, што секоја година ги носи летото,не е на одмет, па ни откри како таа со Софија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одблизу со Елена Велевска:„Децата ме полнат со позитивна енергија која се чувствува на настапите!“

Секогаш актуелна, постојано во тренд, самостојна, со визија…се дел од нештата кои ја одбележуваат Елена Велевска. Пејачка, сопруга, мајка, личност кој има јасни „задачи“ и која си поставува цели… Жена која покажува дека во денешно време е се’ можно, само е потребна добра организација,визија и наоѓање начин за остварување на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Браво за Елена Велевска и Панчо ДНК: Јавно покажаа што мислат за новата песна на Лозано!

Суетата е дел од сечија личност. Кај некого е поизразена, а кај некого и воопшто ја нема. Но, кога станува збор за музичарите сигурно ја има. Иако, кај некои е попрусутна, а други и’ не и даваат значење… За секој еден естраден уметник најголемото задоволство доаѓа кога публиката ти ги …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се сака се може: Елена Велевска прослави 10. години брак

И покрај тоа што Велевска нема никаде да настапува, телевизиската публика ќе може да ја гледа во новогодишното шоу… Фолк-пејачката Елена Велевска после 23. години настапување за Нова година, овој пат реши 2018. да ја прослави во кругот на семејството. Пред само неколку дена таа со сопругот Маријан ја прославија …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска се подновила со автомобил од 100.000 евра!?

Додека едни се жалат дека македонската естрада замира, други молчат и си „бркаат работа“. Една од нив е Елена Велевска која воведе некои нови правила меѓу колешките… Факт е дека познатата Елена Велевска е една од најплатените и најбараните пејачки кај нас и воопшто не е случајно што таа секогаш …

Повеќе »