Tag Archives: елена велевска

(ВИДЕО+ФОТО) Како ќе звучи (и изгледа) новата песна на Елена Велевска?

Eлена Велевска важи за една од дамите на домашната фолк сцена која ги има најскапите видео спотови, па и песни. Пред крајот на летото Велевска со својот тим реши на нејзината публика да и подарат нова песна и спот за кој овој пат беше задолжен Александар Ристовски-Принц. Артан Кастрати е …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска искрено проговорила за принципите при изборот на нов партнер!

„Сите работи треба да ги заслужиме во животот, се надевам дека ќе се појави таков што ќе ме заслужи мене“ Фолк пејачката Елена Велевска по вторпат беше гостинка во модното жири на емисијата „Живот со стил“ на Елена Стефановска, каде меѓу дргото проговори за својот љубовен живот, искуствата од пропаднатиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКА ЈАВНА СЦЕНА: Некој се разведува со три деца, друг се смирува, а трет го прекинува и вториот брак…!

Македонската јавна сеца е се само не здодевна. Не, не се случува уште еден рекет, туку неколку познати лица ги променија своите брачни статуси…И, додека некој сака да говори за тоа, други едноставно ја менуваат темата, но… Перо Антиќ после седум години брак реши да стави крај на брачната заедница …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нова песна и спот на Елена Велевска – „Зоро моја румена“

На стартот од есента, популарната Елена Велевска го промовира својот најнов музички проект насловен „Зоро моја румена“. Станува збор за сосема поинаква песна, која уште по првото слушање го привлекува вниманието на слушателот. Песната е авторско дело на докажаниот двоец Дејан Момировски и Борче Нечовски, со кој Елена долги години …

Повеќе »

„Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу во Македонија, се враќа на голема врата

Се враќа „Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу и надвор од неа Елена Петреска, Андријана Јаневска, Симона Поповска, Наташа Малинкова, Елена Велевска, Игор Узунов, Маријан Стојановски, Огнен Здравковски, Горан Наумовски со Горан Папаз, Анастасија Аврамовска се само дел од пејачите кои ќе настапат на гала вечерта …

Повеќе »

(ФОТО) Кој вели дека нема пари во музиката во Македонија: Елена Велевска се поднови со „нова мечка“ од 37. илјади евра!

По бројните шпекулации за семејно насилство, па развод, поделба на семејството Елена Велевска, со фудбалски жаргон кажано-ја смири топката и продолжи мирен семеен живот.Но, затоа си подготви специјален подарок за нејзиниот роденден… Фолк пејачката Елена Велевска изминатиот месец октомври го прослави својот 38-ми роденден, а неколку дена подоцна реши да …

Повеќе »

(ФОТО) Развод на Елена Велевска: Марјан Мирчески-„Јас насилник – се’ е лага!“

Развод како развод, би рекле, но кога од страна на позната македонска пејачка доаѓа изјава дека, иако во бракот има три деца, дека повеќе не можела да го трпи семејното насилство, работите добиваат подруга димензија. „Знам дека е покрената бракоразводна парница, немам добиено документи, но бев известен од адвокатот на …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска отворено отворено за разводот: Сметав дека секој брачен проблем може да се реши, но со текот на годините семејното насилство стануваше неподносливо

Како и секоја позната личност така и Елена Велевска постојано ја разведуваа, па на пример во 2015. година мораше да ги негира тие гласини, но се чини оваа година се’ беше поинаку… Фолк пејачката Елена Велевска по десет години брак се разведува од сопругот Марјан, со кого има три малолетни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Велевска покажува како Македонија се брани и сака и’ со песна!

Должност ни е да ги негуваме музичките дела кои ни се оставени,песните мораат вечно да живеат… Таа е представник на новата ера во домашната фолк музика,храбро но сигурно ги создаде новите темели во истата.Но не заборави на она народното,нашето традиционално кое сите ние го сакаме, слушаме, почитуваме. Зад Елена Велевска …

Повеќе »