Tag Archives: елена петреска

(ФОТО) Нашата позната пејачка ја доби битката со коронавирусот: За празниците во агонија, 14 дена во болничка постела на Инфективна!

Како што сама пишува на постот што го објави на Фејсбук, Елена Петреска нова година и Божик ги минала во болничка постела но успеала да ја добие битката со свирепиот вирус… Во недостаток на можности за настапи, пејачката Елена Петреска во последниот период и се посветена на модата и убавината, …

Повеќе »

(ФОТО) Здрав домашен леб на Елена Петреска!

Нашата популарна пејачка отсекогаш важела за некој кој се грижи што јаде и се труди тоа да биде што поздраво… Иако нејзината вита става би ве навела дека Елена не јаде леб, таа не само што го јаде туку и сама го подготвува дома. Ова е нејзиниот рецепт за здрав …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју – Елена Петреска: „Ѕвезда е шанса за младите да имаат каде да го покажат талентот во својата земја“

„Ѕвезда број 1„ – новото музичко талент шоу кај нас, дефинитивнo ја раздвижи музичката сцена, бидејќи токму ваков формат на емисија одамна се очекуваше, со оглед на фактот дека години наназад на националните телевизии гледавме исеуште гледаме слични вакви емисии увезени од други земји. Елена Петреска, која е дел од …

Повеќе »

(ФОТО) „Ѕвезда број 1“ – Аудициите продолжуваат, Елена Петреска запеа заедно со кандидатите

Аудициите за единственото музичко талент шоу кај нас „Ѕвезда број 1“, продолжуваат со полна пареа. Изминатиот викенд екипата која работи на ова шоу, заедно со гостите од жирито, беа во посета на Охрид, Прилеп,  Битола и Тетово и слушнаа што имаат да понудат музичките таленти од овие градови. Елена Петреска, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Аудиции за „Ѕвезда број 1“: Летаа искри помеѓу членовите на жирито – Кој беше најинтересен од кандидатите?

Минатиот викенд започна музичкото талент шоу „Ѕвезда Број 1“, кое по иницијатива и идеја на пејачката Елена Петреска,заедно со Пеце Стојкоски, директорот на „Мел Фест“, е одлично освежување на нашата музичка сцена. Први градови каде се оддржаа аудиции беа Гевгелија, Струмица, Штип и Кавадарци. Овој викенд се најавени аудииции во …

Повеќе »

„Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу во Македонија, се враќа на голема врата

Се враќа „Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу и надвор од неа Елена Петреска, Андријана Јаневска, Симона Поповска, Наташа Малинкова, Елена Велевска, Игор Узунов, Маријан Стојановски, Огнен Здравковски, Горан Наумовски со Горан Папаз, Анастасија Аврамовска се само дел од пејачите кои ќе настапат на гала вечерта …

Повеќе »

(ФОТО) И’ познатите Македонки денес вапцуваа јајца…

Денес е Велик Четврток, денот кога домаќинките рано наутро (пред изгрејсонце) вапцуваат јајца… Христијанките добро знаат колку се важни првите три вапцани јајца, па многумина од нив стануваат рано наутро, или воопшто не легнуваат,за да ги вапцат првите јајца како што налагаат обичаите. Неколку познати Македонки утрово покажаа дека ги …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју – Елена Петреска: „Максимално сум посветена на децата и сите обврски ги организирам според нив!“

„Благодарна сум неизмерно на сите кои гласаат и го споделуваат линкот, на сите новинари кои споделуваат информации и го споделуваат линкот за гласање, и се надевам дека наредниве денови додека трае гласањето ќе соберам доволно гласови за да бидам во првите 10“ – вели Елена Животот некој го живее полека, …

Повеќе »

(ФОТО) Да ја поддржиме Елена Петреска во трката да го преставува Сан Марино на „Евровизија“ (кога веќе кај нас ништо не се знае сепак да имаме претставник)

Поп пејачката Елена Петреска влегла во потесниот избор за преставник на песна на Евровизија, на државата Сан Марино. Оваа година, вели Елена, Сан Марино во соработка со Лондонската продукција „1in360 LTD“, избира преставник од која било држава, кој би ги преставувал Сан Марино како земја на Евросонг 2018. „На овој …

Повеќе »