Tag Archives: елен помпео

(ВИДЕО) ПО 19 СЕЗОНИ – Објавен е нов клип од серијата „Вовед во анатомија“ во кој Елен Помпео ја напушта серијата

Серијата „Вовед во анатомија“ вчера во нов трејлер откри повеќе детали за заминувањето на улогата на Мередит Греј, која 19 сезони ја толкуваше Елен Помпео. Како што е веќе познато, серијата со оригинално име „Grey’s Anatomy“, која се емитува со години, во новите делови ќе се врати без главниот и …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ИГРА ГЛАВНИОТ ЛИК – Елен Помпео по 19 сезони се збогува со „Вовед во анатомија“ и сподели емотивна порака

Американската актерка Елен Помпео, која се прослави со улогата на Мередит Греј во серијата „Вовед во анатомија“, по 19. долги сезони на снимање реши да се прости од овој проект, а по тој повод испрати и емотивна порака до своите обожаватели.  Серијата со оригинално име „Grey’s Anatomy“, која се емитува …

Повеќе »

(ФОТО) „Никогаш не вели никогаш“: Демпси за враќањето во „Вовед во анатомија“

Актерот Патрик Демпси секогаш ќе им биде познат на обожавателите на серијата „Вовед во анатомија“ како д-р Дерек Шепард, иако неговиот лик почина во 11-тата сезона. Сепак, тој не ја исклучува идејата да се врати во серијата во иднина, што особено ги израдувало обожавателите. Доктор Шепард направи изненадувачко враќање оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа улога ја прославила а сега порачува:„Тука сум за пари!“

Последните 15. години ја гледавме на ТВ, а сега открила зошто останала таму цело време. Актерката Елен Помпео, која стана позната во улогата на Меридит Греј во серијалот „Вовед во анатомија“, сега објасни дека не градела кариера во други продукции затоа што таа серија била нејзиниот приоритет – заради парите. …

Повеќе »

(ФОТО) Елен Помпео во „Вовед во анатомија“ ќе заработува по 20. милиони долари за сезона:„Не сум алчна…“

„Сакав поголема моќ и чувство на сопственост над серијата. Кога корпорацијата Дизни заработи три милијарди долари на нешто од што си ти дел почнуваш да веруваш дека и ти заслужуваш ’парче’од колачот“ вели глумицата Елен Помпео. „Конечно станувам рамноправна на машките колеги. Знам дека ќе заработам големи пари, но телевизиските …

Повеќе »

(ФОТО) На врвот на листата: Софија Вергара и Кејли Куоко се најплатени ТВ актерки за 2017 година

Американското престижно бизнис списание “Forbes” објави листа на најплатени телевизиски актерки за 2017 година, а на тронот сè уште се наоѓа атрактивната Колумбијка Софија Вергара и симпатичната Кејли Куоко. Вергара, во изминатата година заработила 41,5 милиони долари, а поголемиот дел од парите ги заработила благодарение на ангажманот во популарната ТВ …

Повеќе »