Tag Archives: експлозија

(ВИДЕО+ФОТО) Точка на ужас:Место кое ги чува спомените на најсмртоносниот настан во историјата

Облак пепел го скрил небото и настапила ноќ која траела една година. Температурите се спуштиле под нулата, а скоро 75. отсто живи суштества на Земјата се избришани… Во средината на 80. ттите години на минатиот век група американски археолози ги проучувале сателитските снимки на полуостровот Јукатан во Мексико и забележала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нова медицинска мистерија – Загинала во болница: И извлекувале отров од стомакот – и „експлодирала главата“!

Шефот на медицина во Алигара, во индиската држава Утах Прадеш, соопштил дека инцидентот се случил додека лекарите со црево го извлекувале отровот од стомакот на пациентката. Жена од Индија загинала во болничка постела кога се случила експлозија во нејзината уста, за време на испирање на желудникот. Шила Деви (40) е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мобилниот екпслодирал додека телефонирала: Погледнете како настрадала жена поради нешто што сите го правиме!

Жена вработена во државна служба во Индонезија е повредена откако нејзиниот мобилен телефон експлодирал додека телефонирала. Нетиа (27) претрпела изгореници по лицето од телефонот кој бил приклучен на полнач. Таа успеала да се тргне од масата но подоцна се онесвестила и колегите ја одвеле во болница каде и биле санирани …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денот кога авион удрил во Емпаер Стејт Билдинг: Чудесна приказна за жената која преживеала пад од 75. спрат

Оваа неверојатна жена ја победила и самата гравитација кога преживеала пад од 75. спрат, заробена во лифт. Лифтот бил ноќен кошмар на голем број луѓе, но понекогаш кошмарите стануваат вистинско чудо. Пример за тоа е Бети Лу Оливер која успеала да ја измами смртта и да преживее катастрофа каква е …

Повеќе »