Tag Archives: експлозија

(ВИДЕО) СТРАШНА СНИМКА ОД ВЕНЧАВКА ВО БЕЈРУТ: Невестата насмеана позирала,одеднаш се прекрил чад!

Необични снимки и фотографии постојано пристигнуваат од главниот град на Либан, по експлозијата што вчера се случи на пристаништето во Бејрут. Во една од нив, исто така, гледаме како несреќата ја прекинала фотографијата на младите. Имено, во видеото се гледа како невестата се фотографира по свадбата. На нејзиното лице има …

Повеќе »

Лут сопственик на „Мерцедес“ бара 200 милиони долари бидејќи му експлодирал стаклениот кров

Воопшто не е пријатно кога над главата ќе ти експлодира стакло, а уште повеќе додека возите. Ова е токму она што наводно му се случило на сопственикот на Mercedes SUV,на моделот ML350 од 2015 година. Тој поднел тужба против германската компанија од која бара дури 200.милиони американски долари плус судски …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА НАСА – ПУШТЕТЕ ЈА КОРОНАТА, ЕВЕ ШТО НИ СЕ ПРИБЛИЖУВА ОД ВСЕЛЕНАТА: Каде што ќе екпслодира овој астероид ќе биде полошо од Хирошима!

Астероид што оди во орбитата што го пресекува патот на Земјата, наскоро ќе и се приближи на планетата. Врз основа на информациите собрани од НАСА, астероидот е доволно голем за да создаде голема експлозија во атмосферата – ако заврши со судир со планетата. Астероидот кој се приближува, во моментот го …

Повеќе »

Долго се сомневало дека нешто се случува: Најголема експлозија во вселената до сега!

Научниците ги откриле доказите дека во космосот дошло до експлозија која е пет пати поголема од сите кои до сега се забележани. Експлозијата предизвикала невидено ослободување на енергија и се верува дека зрачи од супер-матривна црна дупка оддалечена 390. милиони години од Земјата, објави „Астрофизички журнал“. Веќе некое време се …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Турчин во сервис му експлодирал телефонот, донесен за поправка, во рака!

Надзорната камера го снимила моментот кога мобилен телефон се запалил во рацете на шокираниот работник во еден сервис за поправка на телефони во турска Маниса. Јусуф Гулчимен го држел телефонот кој наеднаш експлодирал. Шокираниот работник го фрлил на земјата и почнал панично да бега. Гулчимен рекол дека не бил повреден …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕТСКА ИГРА ДОВЕЛА ДО КАТАСТРОФА: Балоните закачени за далековод предизвикале кус спој – ова е моментот на експлозија!

Две златно балони во облик на ѕвезда исполнети со хелиум се закачиле на електрични кабли.Токму тогаш, имало електричари на терен, кои поправале дефект на далекуводот. Нивниот шеф им рекол да се симнат од бандерата, за да бидат безбедни во случај балоните да предизвикаат краток спој. Тој, исто така, наредил да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прва снимка од експлозијата, на 8. август, во нуклеарната установа во Русија!

На социјалната мрежа Твитер се појавиле видео снимки од несреќата која се случила во руската нуклеарна установа „Росатом“… На кратки снимки, може да се види експлозијата, како и моментот кога започнало спасувањето. Пет експерти во руската нуклеарна корпорација „Росатом“ се убиени, а тројца други се повредени во експлозија при тестирање …

Повеќе »

(ФОТО) Експлозија во автобус во Белград – има повредени, на улиците траги од крв

Во автобус на градскиот превоз во Белград нешто пред 11. часот дошло до експлозија, поради што многу лица се повредени, јавува Telegraf. Фотографиите од терен се драматични – дел од возилото е уништен а на улиците се гледа крв. Според последните информации од терен, експлодирал компресорот за воздух кој се …

Повеќе »

(ФОТО) „Потполн хаос на сетот“: Уште една трагедија на снимањето на филмот за Џемс Бонд!

Најновиот филм за славниот агент 007 како да е проколнат. Имено, откако главниот глумец, Даниел Крег, минатиот месец се повредил на снимање, сега се случила уште една трагедија. Три јаки експлозии одекнале за време на сниамњето на најновиот филм за Џемс Бонд, а при тоа се повредени неколку членови од …

Повеќе »