Tag Archives: експлозија

(ВИДЕО) Решена мистеријата на џиновските кратери во Сибир

Минатата година ненадејно се појавил огромен кратер во сибирската тундра – и сега е откриено што го предизвикало неговото формирање. Тоа не е само еден кратер – тоа била 17-та дупка што се појавила на оддалечените полуострови Јамал и Гида во рускиот дел на Арктикот. Првата дупка била забележана во …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛЕ МНОГУ СРЕЌА ШТО НЕ НАСТРАДАЛЕ – НА ПЛАЖА ПРОНАШЛЕ МИСТЕРИОЗЕН ПРЕДМЕТ! Мислеле дека е фосил, а потоа дома СЕ’ експлодирало!

Џеси Круз (38) и нејзината ќерка Изабела (8) помислиле дека на плажа пронашле фосил или коска. Се испоставило дека е предмет опасен по живот. Џеси Круз споделила слики на мистериозниот предмет на социјалните мрежи, прашувајќи ги другите дали знаат за што станува збор. Една жена напишала дека тоа најверојатно кит …

Повеќе »

(ВИДЕО) Измешал 10.000 литри „Кока кола“ со сода бикарбона и снимил голема експлозија

Сите знаат за трикот на фрлање на ментол бонбони во „Кока Кола“, но овој јутубер ја однел до крајност. Рускиот јутјубер Максим Монахов, кој под прекарот Мамикс го следат околу осум милиони луѓе, реши. да измеша 10.000 литри „Кока Кола“ со сода бикарбона и така да се обиде да добие …

Повеќе »

(ФОТО) ВЕЛИКОДУШЕН – ТАА ЕКСПЛОЗИЈА ОДНЕЛА ПОВЕЌЕ ОД 200 ЖИВОТИ! А, Расел Кроу решил да помогне колку може – Се’ во чест на починатиот ПРИЈАТЕЛ!

Расел Кроу донирал пари за реконструкција на ресторан оштетен во грозоморната експлозија во Бејрут, по што зградата била претворена во урнатина, јавуваат странските медиуми. Тој ја потврдил оваа вест, истакнувајќи дека тоа го сторил во чест на пријател, починатиот Ентони Бордеин, кој во тој локал некогаш снимал еден од неговите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДО ВО БЕЈРУТ – СВЕТИОТ ОЛТАР НА ПРАВОСЛАВНАТА ЦРКВА ВО БЕЈРУТ ОСТАНАЛ НЕДОПРЕН: Експлозијата направила ХАОС, но снимката на олтарот враќа надеж!

Грчката православна црква Свети Димитрија во Бејрут е оддалечена помалку од еден километар од местото каде што избувнала разорната експлозија и претрпела значителна штета, но на олтарот е забележано вистинско чудо. Кога свештеникот Јули Насиф отишол да ја провери штетата по екплозијата доживеал вистинско чудо: сè било уништено освен светиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИЛИНА НА УДАРОТ: Новото видео од венчавка во Бејрут пред експлозијата го шокираше светот!

Венчавка во Бејрут неколку секунди пред експлозијата, се слуша страшен звук… Се слуша страшен звук, погледот на исплашената невеста кажува се, а потоа следува разорен удар!! На социјалните мрежи и понатаму се објавуваат видеа од страшната експлозија во Бејрут во која загинаа 154 лица а повредени се повеќе од 5000 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се огласила невестата од Бејрут чие видео го обиколи светот!

Од експлозијата што одекна во Бејрут, секој ден на социјалните медиуми можат да се видат шокантни сцени. Една од нив е онаа на невестата Исра Себлани, која, во моментот на ужасната експлозија, позирала за нејзините свадбени фотографии. Оваа млада девојка позираше со широка насмевка, а потоа се случил страшен тресок. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ – ПОД УРНАТИНИТЕ ВО БЕЈРУТ Е ПРОНАЈДЕНО ДЕВОЈЧЕ: Била затрупана 24. часа, спасителите копале со раце за да го извлечат детето!

Во страшната експлозија што се случи завчера во Бејрут, умреа повеќе од 130. луѓе, повредени се илјадници, а по многумина сè уште се трага. Снимките од експлозијата што го шокираше светот кружат на социјалните мрежи. Еден од нив е и видеото од спасувањето на девојче од урнатините. Таа поминала 24. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНА СНИМКА ОД ВЕНЧАВКА ВО БЕЈРУТ: Невестата насмеана позирала,одеднаш се прекрил чад!

Необични снимки и фотографии постојано пристигнуваат од главниот град на Либан, по експлозијата што вчера се случи на пристаништето во Бејрут. Во една од нив, исто така, гледаме како несреќата ја прекинала фотографијата на младите. Имено, во видеото се гледа како невестата се фотографира по свадбата. На нејзиното лице има …

Повеќе »