Tag Archives: екс ју

(ВИДЕО) Балканските млади шират љубов во Америка: „Сите сме едно овде!“

Неодамна на TikTok се појави видео на кое се гледа како младите од поранешните југословенски републики се забавуваат. Видеото стана вирално и моментално има повеќе од 50.000 лајкови. @workandtravel.sv Replying to @Drama Queen Snimka naših studenata iz Amerike 😍🇺🇸 #workandtravel #suncanavura #tiktokbalkan #fyp ♬ original sound – Workandtravel.sv На него …

Повеќе »

(ФОТО) Каква порака стигна од Србија по сензацијата на Хрватска и исфрлувањето на Бразил: „Зошто сега цел екс-ју навива за Хрватска во име на сите тие прекрасни поминати денови?“

Српскиот писател Стефан Симиќ, чии дела често се објавувани на многу портали во регионот, проговори откако Хрватска сензационално го исфрли Бразил и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство во Катар. Неговата објава ја пренесуваме во целост:„ ZAŠTO CELA EX YU SADA NAVIJA ZA HRVATSKU U ime svih onih divnih …

Повеќе »