Tag Archives: екипа

АВАЛОН НАЈАВУВА: Херојот на нашето време, Дарко Рундек, конечно во Охрид – OPEN AIR

По ослободувањето „на границите“ за концерти АВАЛОН продукција со ново соопштение: „После концертот на Амира Медуњанин задоволство ни е да ви го најавиме нашиот втор проект во Античкиот театар во Охрид. На 15-ти август ќе настапи Дарко Рундек со својата екипа којшто конечно ќе има концерт на вистинското место како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новата газдарица на пансионот и екипата на „Преспав“ во „Еден на Еден“

Горан, Дритон и Адриан или како што повеќето во Македонија ги знаат – Талат, Наим и инспекторот од серијата „Преспав“, оваа недела во „Еден на Еден“. Жаре, пак, имаше чест и да ја запознае новата газдарица на пансионот – Преслава. Кога е оваа екипа во прашање, веќе ви е јасно …

Повеќе »

(ФОТО) Светскиот првак шокиран со нападот во Бразил: Со пиштоли ограбиле екипа на Ф1

Членовите на шампионската екипа на Мерцедес на Формула 1 во пресрет на Големата награда на Бразил проживеале шокантно искуство. Новиот првак на светот, Луис Хамилтон, открил дека членовите на неговиот тим синоќа во Бразил биле ограбени, а напаѓачите им се заканувале со пиштол. Хамилтон приказната ја објавил на Твитер, а …

Повеќе »