Tag Archives: ефтино

(ВИДЕО) ЕЛКА КОЈА ПРЕКУ НОЌ ЈА „ЗАЛУДЕ“ ПЛАНЕТАТА: Потребни ви се само светилки и украс од 200 денари

Полека влегуваме во празничното лудило, социјалните мрежи веќе се преполни со разни идеи кога е во прашање украсувањето на елката, а ние ви донесуваме трик кој нема да ви ги извади сите пари од паричникот, а ќе имате елка што го „урна“ Тик Ток и што сите ја посакуваат оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Корисничка на Tik Tok споделила брз и лесен начин за разладување: Се што ви треба е кујнска крпа!

Високите температури се во полн ек, па постојано бараме начини да се разладиме… Една корисничка на социјалната мрежа Тик Ток го споделила нејзиниот начин да се разлади и тоа е сосема необично и многу едноставно. Сè што и требало било парче кујнска крпа. – Сакам да ви го покажам најневеројатниот …

Повеќе »

ИЗГЛЕДА КАКО НОВ! Жената го намачка валканиот тепих со СОСТОЈКА ОД 120 денари и сите ги воодушевила со овој ТРИК

Од невреме до силен дожд, вашиот тепих на отворено веројатно претрпел неколку удари во текот на зимските месеци, но добрата вест е дека нема потреба да купувате нов. Сопствениците на куќи на Фејсбук групата „Мајки кои чистат“ откриле како ги трансформирале своите валкани килими користејќи само крем за бричење. И …

Повеќе »

Состојка од кујната која ги отстранува најтврдокорните дамки во бањата

Производите за чистење често знаат да бидат прескапи и обично е неопходно да се купат повеќе различни за секој дел од куќата. Сепак, со едно природно средство за чистење, вашиот дом ќе блесне, а ќе потрошите само неколку десетици денари. Лимонската киселина е природно концентрирана во различни видови на овошје …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рецепт за едноставен и фантастичен ручек за МАЛКУ ПАРИ

Кога еднаш ќе пробате ваков ручек, постојано ќе го подготвувате. Денеска во кујната на баба се подготвува фантастичен и лесен, но едноставен и многу вкусен ручек. Состојки: – 300 грама тестенини – 200 грама спанаќ – 200 мл јогурт – 300 мл млеко – 2-4 јајца – 50 грама кашкавал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како трајно ја оставивме работата за да живееме во кампер!

Животот на тркала на еден пар им изгледал доста интересен, поточно толку интересен што купиле старо комбе за испорака, го претвориле во удобен кампер, ја оставиле постојана работа и заминале на патување во Европа. Кејтлин Грин (30) претходно била социјален работник за заштита на децата, додека нејзиното момче Том бил …

Повеќе »

Пет СОВЕТИ ЗА УБАВИНА НА БАБА кои ќе ви заштедат многу пари – скоро се сигурно веќе имате дома!

Сигурно досега сте пробале многу скапи третмани, па време е да се свртите кон традиционалните методи… Негата на лицето и телото се незаменлив дел од нашите животи, како за мажите, а посебно за жените. Сепак, третманите за убавина можат да чинат цело богатство, а понекогаш ни се чини дека тие …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Среде Њујорк изнајмувале комбиња за спиење – полицијата „ги фатила“

Просечната цена за сместување во хотел во Њујорк е околу 400 долари, но исто така може да биде и значително поевтина. Поточно, можела да биде, бидејќи овие мобилни сместувања се отстранети од улиците на Њујорк. Она што многумина би очекувале да се случи на Балканот, поточно на јадранскиот брег, се …

Повеќе »

(ФОТО) Hyundai Casper е едноставно неодолив: Сестран crossover за 10.000 евра

Во ЕВРОПА, Хјундаи со својата понуда се спушти до моделот Бајон, што е малку пониско по цена и карактеристики од Кона. Во Кореја, почетокот на понудата е помал, но и поинтересен. Неговото име е Casper, и тоа е мал кросовер со убава изведба. Долг е само 3595 мм, широк 1595 …

Повеќе »