Tag Archives: едноставно

(ВИДЕО) TikTok трик за чистење на рерната со три состојки и без напор

Ако вашата рерна треба да се чисти, но ви здодеа да поминувате часови во триење, една мајка открила трик како да ја чистите рерната без напор додека спиете, објави Metro. На нејзиниот профил на TikTok таа објавила видео во кое објаснува како да ја исчистите рерната со три состојки кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трик кој ќе ве воодушеви: Како да ги спакувате НОВОГОДИШНИТЕ подароци како професионалец!

Новогодишните празници се радост за секој човек… Декември е месец на подарување, а пред Нова година и Божик сите планираат со какви подароци ќе ги израдуваат своите сакани. Доколку не сте во можност да спакувате подарок во продавница или книжарница, со помош на овој трик ќе можете сами да го …

Повеќе »

Пет СОВЕТИ ЗА УБАВИНА НА БАБА кои ќе ви заштедат многу пари – скоро се сигурно веќе имате дома!

Сигурно досега сте пробале многу скапи третмани, па време е да се свртите кон традиционалните методи… Негата на лицето и телото се незаменлив дел од нашите животи, како за мажите, а посебно за жените. Сепак, третманите за убавина можат да чинат цело богатство, а понекогаш ни се чини дека тие …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Идеален десерт за слави: Посни ФЕРЕРО топчиња кои лесно се прават

Направете посна верзија од најпопуларните чоколадни бонбони во светот. Состојки: – 200 грама посни наполитанки со лешници – 300 грама крупно сечкани печени лешници – 200 грама маргарин – 200 грама чоколадо За прелив и посипување: – 200 грама чоколадо – 90 грама маргарин – 1 лажица мед – 100 …

Повеќе »

КОЈ ЈА СКРШИ ВАЗНАТА? Добро погледнете ги сите присутни на илустрацијата: Одговорот кажува многу за вашата личност…

Денес правиме интересен тест, кој ќе ви каже повеќе за вашата личност и карактер. Добро погледнете ја оваа слика и размислете. Кој ја скрши вазната? Кое дете навистина згреши? Треба да имате предвид дека нема точен одговор, ниту на сликата има јасно дефинирани индикации кои ќе го откријат одговорот. Сепак, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брз трик на една мајка вашиот дом да мириса како луксузна продавница

Мајка од Австралија открила едноставен трик со кој прави својот дом да мириса на луксузна продавница. Шантела Мила објавила видео на TikTok и објаснила како направила освежувач кој се состои од парчиња лимон, рузмарин и есенција од ванила. Освежителниот мирис е изненадувачки лесен за правење и вклучува две чаши вода …

Повеќе »

Четири начини да се ослободите од стресот

Масажата се користи со векови и се смета за најефикасно средство кое ни овозможува да го зачуваме нашето здравје и да се ослободиме од стресот. За жал, луѓето на кои им е потребна масажа, особено оние кои водат активен животен стил, презаситени со стресни ситуации, обично не можат да најдат …

Повеќе »

(ФОТО) Огнената Гал Гадот на премиера пристигнала во фантастично издание

Многу едноставно, а сепак толку ефективно, таа била ѕвезда на вечерта. Актерката која сите ја паметиме по улогата на Дијана во „Чудесна жена“ блесна на премиерата на „Red Notice“ во Лос Анџелес. Гала Гадот беше прогласена за Мис на Израел во 2004. година и оттогаш многумина ја сметаат за една …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ВО ХОТЕЛ: Жена споделила ГЕНИЈАЛЕН ТРИК што не дозволува крпите да станат рапави

Како тоа хотелските крпи се секогаш многу помеки од оние што ги имаме на нашите полици дома? Како го прават тоа хотелите останува мистерија. За среќа, знаеме како да спречиме нашите крпи да се претворат во шмиргла. Кога ќе излезете од под туш и ќе се чувствувате повторно свежо, прилично …

Повеќе »