Tag Archives: едноставно

(РЕЦЕПТ) ЗАПЕЧЕНИ ТИКВИКИ СО ДОМАТИ И КАШКАВАЛ: Едвај дочекавме овој зеленчук да стигне на пазарот за да се храниме ПОЗДРАВО!

Одличен и здрав пролетен и летен оброк. Искористете ја сезоната на тиквички и домати, која ќе биде цело лето.Состојки:4 тиквички4 домати150 гр кисела павлака200 гр кашкавал (било кое жолто сирење)2 чешниња лукмалку маслосол, биберсвеж магдоноссвеж копарПодготовка: 1. Доматите и тиквичките се мијат и се сечат ма кругови, па се посолуваат …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА – Спасоносен народен РЕЦЕПТ против отекување на нозете

Предолгото седење во канцеларија во комбинација со потопло време лошо влијае на таложењето на вишокот вода Проблемот со отекување на нозете и таложење на вишокот на вода во телото, кој се влева во нашите нозе и зглобови, резултира со тешкотија на редовните секојдневни активности, вклучително и едноставното одење, кое станува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Домаќинката споделила лесен и брз РЕЦЕПТ за домашен мајонез со млеко но без јајца – „Повеќе не го купувам во продавница“

Се што се прави дома е сто пати повкусно, сите се согласуваме со тоа, а мајонезот не е исклучок Една, очигледно искусна, домаќинка споделила рецепт за домашен мајонез на нејзиниот канал на Јутјуб и луѓето се воодушевени. Со повеќе од девет милиони прегледи, овој домашен мајонез е вистински деликатес. Совршена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка на три деца покажала прекрасен трик за перење теписи со помош на капак од тенџере

МАЈКА на три деца го споделила својот неверојатно едноставен начин да ги направи своите килими и теписи беспрекорни. ИАКО на пазарот има стотици производи за чистење теписи, една жена користи многу необичен метод. Како мајка на три деца, дамките на тепихот и се дел од секојдневието, но таа не ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСНА ТРПЕЗА: Најкрцкавите триаголници со компири веднаш ќе ве освојат

Јадење кое повторно и повторно ќе го правите Најкрцкавиот рецепт го добиваме директно од кујната на баба. Потребно е: потенки готови кори 3 компири 1 голема главичка кромид мелен пипер лук во гранули масло сол Подготовка: Кромидот се сечка и се пржи на масло, се додава мелен пипер и гранули …

Повеќе »

Применете ги советите на ГУРУ: Десет СОВЕТИ кои можат веднаш да ви го променат животот

Десет едноставни и моќни пораки за љубовта, парите и среќата! Вреди да се запамети! Познатиот мистик, гуру и автор на книги за саморазвивање, Ошо, зад себе оставил бројни пораки, совети и упатства за среќен живот. Без разлика на парите, материјалното, околностите, местото на живеење, емотивниот статус, на крајот се’ се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Една вежба гарантира рамен стомак за 21. ДЕН, но мора да ја повторите 100 ПАТИ! Еве како да го изведувате!

Дали и вие имате проблем со „перничиња“ на стомакот? Рамен стомак е сон на секој маж, но не помалку и за жените. Посебно проблематично за жените е создавањето популарни „перничиња“, но и вишокот кожа по породувањето, од кои не можеме да се ослободиме и покрај диетите. Наместо да очајувате и …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) МЕД И ЦИМЕТ за слабеење и исфрлување на отрови: Еве како да го подготвите овој моќен напиток

Разменувајќи искуства со колешката за детоксикација на телото, дознав за нејзиниот „таен“ метод кој, како што ми објасни, редовно го практикува и се чувствува (и изгледа) фантастично. Тајната е во моќната комбинација на мед и цимет. Заедно, овие две состојки се одлични за слабеење, особено во пределот на стомакот, бидејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Задача која многумина намачила: Многу едноставна, луѓето грешат поради невнимание!

Дали го знаете решението? На прв поглед задачата изгледа многу едноставна, но поради брзање и невнимание многумина не можат да дојдат до вистинското решение. Порталот „Bright Side“ на својот Фејсбук профил објави задача во која е важно да се следи редоследот на аритметички операции, но луѓето понекогаш го забораваат тоа. …

Повеќе »