Tag Archives: едноставно

(ВИДЕО/Рецепт) Италијанска оброк салата готова за 10 минути: Лесно и вкусно летно јадење за целото семејство

Идеален оброк доколку немате многу време, а вкусот е фантастичен Оброкот салата е совршен за летниот период кога високите температури го прават неподнослив престојот покрај шпоретот. Можете да ги носите на работа или да ги подготвите за ужина за децата. Ви донесуваме рецепт за италијански оброк салата со тестенини и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали е ова иднината? Податоците од таблата со инструменти ќе бидат проектирани на патот

Форд би го отстранил главниот дисплеј, па возачот нема да мора да го приспособува својот вид на различни растојанија бидејќи информациите би биле поприродно позиционирани на патот пред него. „Европското одделение на Ford тестира нова технологија за фарови што може да го замени head-up дисплејот со проектирање корисни информации на …

Повеќе »

(ВИДЕО) БУРЕК ВО ТАВЧЕ: Се прави од готови кори, готово за 20 минути и нема да ви треба рерна!

Бурекот може да се пече и во тавче за 20 минути. Сè што треба да направите е да ги следите овие упатства Потребно е: 350 грама кора за пита 400 грама спанаќ 300 грама сирење 3 јајца 1/2 прашок за пециво 100-150 мл. јогурт 100 мл. минерална вода 100 мл. …

Повеќе »

(ФОТО) МОДНА ИКОНА И ТОЧКА! – Има 57. ГОДИНИ, СЕДА КОСА И СЕГА СЕ СОБЛЕКЛА ВО КОСТУМ ЗА КАПЕЊЕ: Таа е единствената жена во Холивуд која е како нас

Сара Џесика Паркер е стилска икона и точка. Може да има 30. или 80. години, но тоа е факт.Популарната Кери од култната серија „Сексот и градот“ привлекува внимание каде и да се појави, а ниту овој пат изгледот на Сара Џесика Паркер не можел да помине незабележано.Имено, американската актерка, продуцентка …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Маска која Јапонките ја користат со векови: Подмладете го лицето со помош на ТРИ СОСТОЈКИ

„Испеглајте“ ги брчките на наједноставен начин Оризот е магична намирница која освен што е одличен додаток во оброците, е и одличен избор за нега на кожата и косата. Јапонките тоа го знаат со векови. Тој е извор на линолеинска киселина и сквален – моќен антиоксиданс кој го стимулира производството на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Идеален за летните денови: Рецепт за колач БЕЗ КОРИСТЕЊЕ на рерната

Подгответе го колачот без дополнително загревање на станот со вклучување на рерната… Се’ што треба да направите е да подготвите три фила, да ги намачкате и изладите во фрижидер Ова едноставно летно уживање е многу слично на домашниот сладолед. Покрај тоа што е богат и кремаст, овој десерт се прави …

Повеќе »

Оброк со тиквички и сирење кој само се измешува и се става во рерна

Едноставна формула – измешајте сè и ставете го во рерна – е одличен избор во текот на летните денови. Состојки: 2 тиквички со средна големина 2 јајца 150 гр рендано или издробено сирење (гауда или домашно) 200 мл кисела павлака 100 гр остро брашно 3 големи лажици пченкарно брашно сол …

Повеќе »

„Медитеранско“ јадење – слично на мусака, но со многу зеленчук и се подготвува побрзо

Компири, тиквички, мелено месо – основните состојки за ова јадење се слични на оние за мусака, но се прави на поинаков начин. Можеби изгледа малку јако за топлите денови, но – дури и кога е топло мора да се јаде. Состојки: 500 гр мелено месо 1 главичка кромид 1 тиквичка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот полудел по ПИТА на турска домаќинка: Пробајте РЕЦЕПТ кој има повеќе од 10. милиони прегледи

Совршено за појадок, со чаша јогурт Кога ви се брза и ви треба практичен и брз рецепт, секогаш можете да се свртите кон питите. Освен што се вкусни, познато е дека се лесни за правење. Овој пат ви носиме рецепт за малку поинаква пита од онаа на која сте навикнати. …

Повеќе »