Tag Archives: една недела

(ВИДЕО) Мајка на десет деца покажала како изгледа купувањето на намирници за големо семејство

ДАНА Стокман има десет деца. За нејзиното 12-члено семејство, таа набавува намирници секоја недела. Нејзините придружници во TikTok се интересирале колку храна треба да купи за толку големо семејство неделно, па решила да им покаже што има во торбите со кои се враќала од продавница. Глетката оставила многумина во шок… …

Повеќе »

Седум совети како да го усовршите вашето тело за една недела

Ако им се восхитувате на „извајаните“ момци и девојки од големите екрани, знајте дека зад тоа стои тајна, седумдневна стратегија за усовршување на телото со седум клучни совети – не е само уредувањето на фотографиите што е одговорно за нивниот изглед. Без разлика дали планирате одмор во последен момент или …

Повеќе »

Од денеска почнува Месопустна недела: Еве што треба да правите од денеска до недела кога е ПРОЧКА – големиот христијански празник!

Во недела (14.март.2021), православните верници ќе го празнуваат еден од најголемите христијански празници – празникот Прочка или Велики Поклади, меѓу народот познат и како Проштени Поклади. Кога станува збор за празникот Прочка не смее да се изостават деновите што му претходат на овој празник. Една недела пред Прочка (поточно во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Минатата недела Исланд се тресел 17.000 пати

Исландската сеизмолошка служба денес објави дека минатата недела биле регистрирани околу 17.000 земјотреси во југозападниот регион Рејкјанес. Најсилниот земјотрес бил со јачина од 5,6 степени и се случил на 24. февруари, а го почувствуваа и жителите на главниот град Рејкјавик и околните места каде што живеат две третини од населението …

Повеќе »

НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС КАЈ ФУКУШИМА: Повторно тресело во Јапонија – нема предупредување за цунами!

Земјотрес со јачина од 4,7 степени денес го погоди североисточниот дел на Јапонија, а според националната метеоролошка агенција, епицентарот на земјотресот се наоѓал источно од префектурата Фукушима на длабочина од 50. километри. Агенцијата соопшти дека нема извештаи за жртви или штети на зградите во земјотресот, а властите не издале официјално …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марк Волберг открил како истопил 5. килограми за 7. дена

Физичкиот изглед е многу важен за актерите, а некои за улога практикуваат екстремни диети и за само неколку дена губат телесната тежина. Актерот Марк Волберг се пофалил дека изгубил 4,5 килограми за само пет дена. Волберг, кој претрпел неколку трансформации во разговорот Entertainment Tonight, открил дека за некои улоги се …

Повеќе »

Младата Викторија која се водеше за исчезната после една недела се вратила дома!

После една недела младата девојка која се водеше за исчезната се вратила дома… Петнаесетгодишната Викторија Настевска од селото Суводол се вратила дома, соопшти полицијата. Мајката на девојчето вчера во полициската станица пријавила дека таа е на безбедно. Родителите една недела ја бараа Викторија, а јавноста споделуваше фотографии, по веста дека …

Повеќе »

Се уште се трага по Викторија Настевска: Родителите до добрите граѓани имаат една молба!

Викторија Настевска (15) од село Суводол, демирхисарско исчезна пред шест дена, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во петокот во 13:30 часот пред средното медицинско училиште во Битола каде што учи и од тој момент и се губи секаква трага. Веќе шест дена …

Повеќе »

(ФОТО) Дали е возможно: Светот го обиколија слики од Ана Ивановиќ една недела по породувањето – изгледа неверојатно!

Бившата тенисерка, која пред една недела на свет, на природен начин, донесе момче, шокираше со најновите фотографии. Weekend bumping 🤰🏻 A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on Mar 4, 2018 at 12:59pm PST На своите профили на Твитер и Инстаграм, Ана Ивановиќ, постави фотографии како вежба – една недела …

Повеќе »