Tag Archives: едина муса

(ФОТО) Едина Муса како вајана во секси венчаница

Македонската кошаркарка, Едина Муса, напорно се подготвува со репрезентацијата за претстојните квалификациски средби против Хрватска и Италија. National Basketball Team #MACEDONIA A post shared by edina musa (@edina_musa) on Feb 6, 2018 at 5:05am PST Но, таа одвои време да облече и’ венчаница. Нејзините фотографии на овој моден настан предизвикаа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трудот и се исплатеше: Едина Муса е 12. во светот со најубаво фитнес-тело

Бившата кошаркарка, Едина Муса, веќе неколку месеци е многу активна во теретаните и вредно тренираше, а трудот очигчедно се исплател… Познатата кошаркарка Едина Муса,која е и познат персонален фитнес-тренер, го освои 12. место на Светското фитнес-првенство во Франција. Годинава Светското првенство во фитнес (2017 IFBB WORLD FITNESS CHAMPIONSHIPS) се одржа …

Повеќе »