Tag Archives: еден месец

(ФОТО) Познатиот пејач е по втор пат, за еден месец, позитивен на корона вирус

БРАЈЕН АДАМС беше позитивен на коронавирус по втор пат за еден месец. Пејачот се огласил на Инстаграм и напишал дека се тестирал веднаш по пристигнувањето на аеродромот во Милано. „Еве ме, штотуку пристигнав во Милано и по втор пат за еден месец сум позитивен на Ковид“, напишал тој на социјалните …

Повеќе »

(ФОТО) СТРАШНА СМРТ НА МАЈКА И ДВЕ ДЕЦА: Скокнала од 19-ти кат со бебе и тригодишен син во рацете! Ова е нејзината проштална порака!

Мајката наводно скокнала од височина од околу 60/ метри со бебе и син во рацете, убивајќи се себе си и децата, објавила руската полиција. Олга Жаркова (34) и нејзините два сина, на возраст од три години и еден месец, починале откако паднала од стан на 19-ти кат во Москва, каде …

Повеќе »

Од губење на тежина до подобра кожа: Ова се случува со телото кога ќе престанеме да пиеме алкохол

АКО сте одлучиле да се откажете од алкохолот, можеби се прашувате како таа одлука ќе влијае на вашето тело. Апстиненцијата ќе ви заштеди пари и драматично ќе го подобри вашето здравје. Прекинувањето на консумирањето алкохол има позитивен ефект врз телесната тежина, кожата, функцијата на црниот дроб, начинот на спиење и …

Повеќе »

ОВИЕ 3. ЗНАЦИ ОД 21. ЈУЛИ ДО 21. АВГУСТ ГИ ОЧЕКУВА ВИСТИНСКА МАГИЈА: Владеењето на Лавот им донесува можен огнен пресврт!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Забавната енергија на Лавот носи доверба, инспирација и разни можности во сите области на животот. Владеењето на Лавот, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Лав, започна на 21. …

Повеќе »

Диета која Бразилките ја држат пред одење на плажа – Топат и до 12. килограми за 1. месец!

Таканаречената „бразилска диета“ има две варијанти – помалку здрава, брза и втора во која ослабнувате околу 12. килограми за еден месец. Во втората, правило е да се јаде до пет пати на ден, но менито најмногу вклучува овошје и зеленчук. Како и со другите диети, потребно е да се одржува …

Повеќе »

(ФОТО) Чаша ВОЛШЕБЕН СОК топи три пати повеќе маснотии од НАЈДОБРИТЕ ПРЕПАРАТИ за слабеење

Дали се придржувате до диетата крајно дисциплинирано, но во никој случај да не постигнете задоволителни резултати? Најновото истражување покажа дека пиењето сок од домати, пред главниот оброк, во голема мера го забрзува процесот на слабеење и топење на масните наслаги. Можеби е време да пробате едноставен рецепт за успешно слабеење. …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС – СТУДИЈА: За еден месец локдаун во Англија заразата паднала 30% – вирусот се повлекува!

Нивото на инфекција со ковид-19 во Англија се намалил за 30 проценти во текот на еден месец на ационално блокирање и вирусот сега се повлекува, според големото истражување објавено во понеделникот, во кое учествувале повеќе од 100.000 волонтери. Англија го започна своето второ „затворање“ на 5. ноември со цел да …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОЛОНА ВОЗИЛА ОД 700 КИЛОМЕТРИ: Французите побрзале во продавниците пред заклучувањето!

Денес во Франција ќе стапат на сила мерките за спречување на ширење на коронавирус, вклучително заклучување, задолжителна работа од дома и напуштање на куќата само во итни случаи. Поради повторното заклучување на земјата, дуќаните во четвртокот беа преполни, а меѓу најбараните производи беа тестенини и тоалетна хартија, но и тонери …

Повеќе »

(ФОТО) Џиџи Хадид ја покажа својата фигура, еден месец по породувањето, и ги воодушеви обожавателите

Еден од најпопуларните модели во светот, Џиџи Хадид, на својот профил на Инстаграм сподели со своите 60. милиони следбеници фотографија на која ја покажа својата фигура еден месец откако го роди своето прво дете. Хадид и пејачот Зејн Малик кон крајот на септември станаа родители на девојче, а сега првпат …

Повеќе »