Tag Archives: ед ширан

(ВИДЕО) После долга пауза се врати Ед Ширан: Слушнете ја неговата нова песна!

Повеќекратно наградуваниот композитор, текстописец и пејач Ед Ширан вчера објави нова песна наречена „Afterglow“. Ед веќе подолго време работи на нов албум, кој планира да го издаде во текот на следната година. Оваа песна е негов празничен подарок на обожавателите ширум светот. „Песната ‘Afterglow’ ја напишав минатата година и ви …

Повеќе »

ХУМАНОСТ И ГОЛЕМО СРЦЕ: 10. илјади фунти за болницата во која била бабата на Ед Ширан, но и за децата од неговото старо училиште

Англискиот пејач Ед Ширан донирал 10.000 фунти на болницата која се грижела за неговата болна баба, која страдала од деменција, а парите биле донирани преку неговиот добротворен фонд „The Framlingham Foundation Trust“, од кој биле искористени и средства за помош на деца од неговото старо училиште. Оваа донација е наменета …

Повеќе »

(ФОТО) ЕД ШИРАН СТАНАЛ ТАТКО: Славниот пејач на ќеркичката и дал необично име а се има врска со една книга!

Пејачот Ед Ширан и неговата сопруга Шери Сиборн објавија дека е родена нивната ќерка, наречена Лира Антарктик Сиборн Ширан. “Минатата недела, со помош на неверојатен тим, Шери го роди нашето прекрасно и здраво девојче Лира Антарктик Сиборн Ширан. Ние сме целосно заљубени во неа. И мама и бебето се одлични …

Повеќе »

(ФОТО) Ова се најплатените музичари оваа година: После 6. години се вратиле на врвот

Магазинот ФОРБС традиционално ја објавил листата на 25. најплатени светски музичари… На врвот се нашол бендот „У2“ кој во 2018. година инкасирал 118. милиони долари. На врвот биле и во 2012. година. „Турнејата Joshua Tree на бесмртните ирски музичари кои прославиле 30. години од албумот со исто име, заработила 316. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доделени наградите на „Берлинале“: Златна мечка за „Touch Me Not“

Романската режисерка Адина Пинтилие триумфираше на Берлинале со својот филм “Touch Me Not”, приказна за жена која води битка со интимноста и учи како да живее удобно во своето тело. “Touch Me Not” доби Златна мечка, додека Вес Андерсон се закити со Сребрена мечка за анимираниот филм “Isle of Dogs”. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слушнете како хитот на Ед Ширан звучи во изведба на „2Cellos“

„2Cellos“ објавиле уште еден спот и тоа за обработка на хитот „Perfect” на Ед Ширан. „Бидејќи имавме ист менаџмент, долго се познаваме со Ед Ширан. Многу се дружевме, дури и коцкавме заедно во Лас Вегас. При тоа често не прашуваше кога ќе обработиме некоја негова песна и сега е совршен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ед Ширан изненадил обожавателка среде трговски центар!

Популарен е. Има хитови, Освојува награди. Урива рекорди…Но, се’ чини дека Ед Ширан е пред се’ убаво воспитано момче. И’, ѕвезда која цврсто стои на своите две нозе, без оглед на планетарната слава. Една обожавателка на Ед Ширан во Трговски центар пеела негова песна…Во еден момент популарниот пејач се качил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Александра Јанева:„Поставувам цели на кои работам и сакам да го видам нивниот резултат!“

Таа е една од ретките, можеби и единствена во тоа што го работи. За малкуте години кои ги им си изгради пат кој е за респект – Победник е на музичкото шоу „Сите наши песни“ во 2013.,два пати победи на „Макфест“ во 2013. и 2016. година, победила на натпреварот на …

Повеќе »

(ФОТО) Најпопуларниот музичар на денешницата шокирал со признание

Британскиот пејач најпознат по хитот „Shape of you“, Ед Ширан (26) признал дека под голем притисок на славата почнал да се дрогира и пие… Ед Ширен гостувал во емисијата на Џонатан Рос и открил дека не се прилагодил на славата која му се случила доста ненадејно. „Постојано работев и бев …

Повеќе »