Tag Archives: движење

(ФОТО) Објавена листата на 100 најсекси жени во светот, многумина ќе се изненадат од тоа која е на првото место

Познатиот магазин Maxim ја објави својата годишна листа на 100 најсекси жени во светот. Maxim секоја година ги издвојува 100-те најатрактивни жени во светот, од филмската и музичката до модната индустрија, а оваа година на врвот на листата се најде Ешли Греам, најпознатата плус-сајз манекенка. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРО РАЗМИСЛЕТЕ! Во кои правци е дозволено да се движи синиот автомобил?

Погледнете ја ситуацијата во сообраќајот на илустрацијата, а потоа обидете се да го дадете одговорот за помалку од една минута. pic.twitter.com/nIZ6rbDHHy — pensador (@sakriosamime) March 22, 2023 Раскрсницата на фотографијата не е опремена со семафори, а нема ниту сообраќаец да ги регулира возилата. На неа има три автомобили, чие движење …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ПРИКЛУЧИЛЕ НА ПРОЕКТОТ – Анџелина Џоли и нејзините ќерки ја потстрижале косата како поддршка на Иранките

Холивудската актерка Анџелина Џоли се приклучи на голем светски проект, односно изложба која се обидува да ја подигне свеста за светот на глобално ниво, со цел конечно да им се помогне на жените во Иран. Објавата која актерката ја објави на својот Инстаграм профил се состои од видео и неколку …

Повеќе »

Што МОЖЕ да открие за нас ДВИЖЕЊЕТО НА РАЦИТЕ? Говорот на телото исто така кажува што не сакаме!

Експертите за говор на телото анализираат што откриваат вашите раце за вас Уметноста на читање на говорот на телото во голема мера се потпира на невербални знаци. Повеќето од неискажаните навестувања дадени од говорот на телото се разбираат потсвесно. Ако сте обучени, можете да разберете што сака некој да каже …

Повеќе »

ЕДНОСТАВНА И ИЗНЕНАДУВАЧКА НАВИКА може да ја спаси врската од пропаст: Еве што вели психотерапевт за љубов!

Секоја врска е различна, па затоа е тешко да се препише еден универзален совет за да се обезбеди долга и квалитетна љубов. Естер Перел, психотерапевт и светски познат експерт за врски и љубов, дал едноставни совети кои можат да ги негуваат врските. Здрав однос Сега можеби очекувате совет да ги …

Повеќе »

Кога имате чувство дека ОКОТО „ви игра“ знајте дека тоа НЕ СЕ ПОМЕСТУВА!

Еве што се случува тогаш со окото, и зошто чувствувате дека тоа „игра“. Скоро и да нема човек кој во животот не почувствувал благо треперење на окото, поради што чувствувал дека „игра“. Овие грчеви траат многу кратко, обично една минута или две, многу ретко подолго од тоа, и се случуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се онесвестил во автомобилот – минувачи ги кршеле стаклата за да му помогнат

ViralHog на својот YouTube каналот објави неверојатна снимка. На еден пат во Атланта, минувачите забележале дека возачот на еден автомобил се онесвестил додека возилото се’ уште се движело. Тие се упатиле кон автомобилот и почнале да ги кршат стаклата за да му помогнат на возачот. На крајот успеале да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кинезите имаат решение за поплави – се вика Тесла Модел 3

Кина исто така се бори со поплави, но тоа не значи дека целиот сообраќај мора да запре. Барем за оние во автомобилите на Тесла. Тесла Модел 3, како најприфатлив електричен автомобил во гамата, се здобил со голема популарност низ целиот свет, особено во Кина, каде што исто така започна производството. …

Повеќе »

Поради новиот сој на корона вирусот во Шкотка ќе им биде слободен само Бадник

Според новите мерки на британската влада воведени поради зголеменото ширење на новиот вид на коронавирус, во Шкотска, како и на југот на Англија, наместо предвидените пет дена за ублажување на ограничувањата, тој период се сведе само на Бадник. По тој повод, премиерот на Шкотска, Никол Старџен, им се обрати на …

Повеќе »