Tag Archives: двејн џонсон

(ВИДЕО) Џефри Дин Морган искрен:„Бев преплашен на раѓањето на моите деца!“

Џефри Дин Морган, во понеделникот, бил гостин во тв шоуто на Џими Кимел, Monday night, и „се отворил“ околу раѓањето на неговата ќерка Георг. „Истото го направив и со Гас и одевме на природен начин. Но, имавме и бабица“ рекол Морган и додал. „Мојата сопруга, Хилари Бартон, е чудо на …

Повеќе »

(ФОТО) Двејн Џонсон на работ на солзи:„Мојата ќерка итно заврши во болница!“

„Целата ноќ ја минавме во собата за итни случаи, нешто страшно му се случи на нашето девојче Џасмин“, рекол глумецот но не сакал да открие што точно се случило со неговата ќерка... „Работите станаа застрашувачки во текот на викендот. Им благодарам на пожарникарите и медицинскиот тим од Лос Ангелес кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлер за новиот акционен филм со Двејн Џонсон:„Skyscraper”

По завршувањето на американскиот Супер Боул, за прв пат беше прикажан трејлерот за најновиот филм со Двејн Џонсон, „Облакодер” (“Skyscraper”). Вил Форд или Двејн Џонсон е главната ѕвезда на филмот, односно поранешен ФБИ агент кој сега работи како обезбедување на облакодерот. Неговото семејство е заробено на 240. спрат, а истовремено …

Повеќе »

Тој е најисплатлив глумец во светот во 2017. година

Холивудскиот глумец Вин Дизел оваа година од тронот на најисплатливи глумци во светот го симнал својот колега Двејн Џонсон, пишува Форбс. Дизел кого публиката моментално има можност да го гледа во филмот „xXx: Return Of Xander Cage”, се нашол на првото место на листата на глумци чии филмови оствариле најголема …

Повеќе »