Tag Archives: двејн џонсон

(ФОТО) The Rock со многу нежна објава открил зошто е посебно горд на својата ќерка!

Славниот глумец Двејн Џонсон, попознат како The Rock, на Инстаграм гордо објавил фотографија со својата ќерка Симоне Александра, 17. годишна која само што го завршила средното образование. „Многу сум горд на својата прва ќерка која заврши средно училиште без никакви проблеми и сега е подготвена за Њујорк Универзитетот“, напишал Двејн …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот снагатор „ги воодушевил жените“ со видео во кое ќерката му вели „те сакам“!

До денот на вљубените остана уште само еден ден но ќерката на Двејн „The Rock” Џонсон веќе растопила многу срца. Овој глумец е познат по своите преслатки фотографии со ќерките, а сега објавил видео во кое тригодишната Јасмине му порачува дека го сака. „Можеш ли да кажеш те сакам?“, ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Hobbs & Shaw”: Нова акција со Двејн Џонсон, Џејсон Стетам и Идрис Елба:

Пристигна првиот трејлер спиноф од познатата акција “The Fate of the Furious” во која Двејн Џонсон како агентот Лук Хобс формира неверојатен сојуз со Џејсон Статам во улога на Декард Шо. Тие двајца ќе се здружат против новиот криминалец Брикстон кој го игра Идрис Елба. Новото филмско остварување на режисерот …

Повеќе »

(ВИДЕО) The Rock со божиќниот подарок прво ја расплакал мајка му па сите фанови!

Двејн Џонсон, легендарниот The Rock, уште еднаш покажал колку голем човек е кога објавил како ја изненадил мајка му на Божик. Кога видела за што станува збор, мајка му на Двејн не можела да ги скрие солзите, а овој емотивен момент ги расплакал и неговите бројни фанови. The Rock за …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот глумец има прекрасна порака за сите татковци:Женските срца едноставно „се истопиле!“

Мускулестиот глумец Двејн „The Rock” Џонсон всушност е многу нежен маж а тоа го докажал многу пати. Она во што посебно ужива се прегратките со ќерките Јасмине (3) и Тиана, осум месеци. Свесен е дека ваквите посебни моменти нема да траат вечно па одлучил да ги користи додека може. „Рамениците …

Повеќе »

(ФОТО) На The Rock му недостасува сон, но има важна порака за родителите со истиот проблем!

Недостатокот на сон е проблем на бројни родители кои, поради обврските кон децата и во домот, не успеваат да спијат колку би сакале. Тоа е проблем со кој се соочува и познатиот глумец Двејн „The Rock” Џонсон кој е татко на три ќерки. „Работев до доцна во ноќта и спиев …

Повеќе »

(ВИДЕО) Документарецот за Пол Вокер открива се’ за неговиот живот и кариера!

Документарецот за Пол Вокер, глумецот од „Пеколни улици“ премиерно ќе биде прикажан на 8. август во Америка. Вокер почина пред пет години во сообраќајна несреќа, а филмот за неговиот живот и кариера се вика “Јас сум Пол Вокер”. Остварувањето го режирал Едриен Баутхаус, а ќе ги вклучува и добротворните иницијативи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фотка од 3. милиони лајкови за еден час: The Rock добил ќерка

DWAYNE THE ROCK JOHNSON и неговата девојка добиле ќеркичка кој ја нарекле Тиана Гиа. „Благословен сум и горд што можам да објавам дека на свет пристигна уште едно јако девојче. Тиана Гиа Џонсон пристигна на овој свет како сила на природата, а мама Лорен ја донесе на свет како рок …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каков џентлмен: Еве што одговорил Двејн Џонсон на покана на матурантка?

Кејт Келзенберг, матурантка од Минесота, преку Твитер го поканила популарниот глумец, Двејн Џонсон, да и биде придружник на матурската вечер… Набргу следел и одговор. Џонсон во видео порака која ја објавил на Инстаграм и се заблагодарил на поканата објаснувајќи и дека нема да биде во можност да присуствува, но пронашол …

Повеќе »