Tag Archives: две состојки

(РЕЦЕПТ) Магичен серум против темни кругови: Потребни ви се само две состојки од кујната!

Темните кругови се најизразени на пролет. Верувале или не, повеќето луѓе имаат проблем со темни кругови на пролет. Поради алергии, поради пролетен замор – темните кругови во овој момент се често поизразени, но тоа не значи дека треба да се откажеме од овој проблем. Постојат различни совети за намалување на …

Повеќе »

(Рецепт) Крофни од само ДВЕ СОСТОЈКИ кои го освојуваат светот: И’ дете би ги направило, а се неодолливи!

Состојките за оваа неодоливо посластица секогаш ги имате дома Рецептот за овие прекрасни крофни може да го направи и некој што никогаш во животот не се обидел да готви. Крофни од само две состојки, и солени и слатки, па затоа, оној што сака да избере крем и џем или крем …

Повеќе »

Апсолутен хит: Чоколадна торта од само 2 состојки – без шеќер!

Од само две состојки може да се испече одлична торта – јајце и чоколадо. Ви го донесуваме најлесниот рецепт за вкусен десерт, кој ќе го изненади целото семејство. Состојки: 4 јајца 250 грама чоколадо Подготовка: 1. Загрејте ја рерната на 170 степени 2. Се топи чоколадото на пареа или микробранова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Микс од две состојки ги отстранува сите дамки

Различни купечки и домашни средства за чистење ветуваат сјај и белина на бањата и кујната. Во сето ова, се издвојува прилично необична мешавина од две состојки, која секој може да ја направи, и за која велат дека ги отстранува сите дамки. Малкумина кога ќе помислат на Кока-Кола, и не помислуваат …

Повеќе »

(Рецепт) Заборавете на БОТОКС! Ова е идеална маска за ПРИРОДНО ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЛИЦЕТО!

Оваа природна маска се состои од само две состојки, ќе ја нахрани кожата и ќе го затегне лицето. Природна маска за лице е најдобриот избор за брзо разубавување кога немате доволно време за козметички третмани или доволно пари за ботокс или хијалуронска киселина. Подготовката на оваа совршена маска е исклучително …

Повеќе »

(Рецепт) Маска за лице на Хали Бери – од состојки кои сигурно ги имате во кујната

Хали Бери изгледа опасно добро во својата шеста деценија, а нејзините тајни за убавина главно може да ги следи секоја жена. Таков е и рецептот за маска за совршена кожа на лицето, која е направена од само две состојки и веројатно веќе ги имате во кујната. Хали Бери (54) открила …

Повеќе »

Лудо тесто за брзи мини крофнички од само две состојки

Божествени „пуфнести“ топчиња… За време на карантинот, најмногу се свртувавме кон готвењето како најинтересна активност, а од овој период собравме голем број на одлични нови рецепти. Една од нив е рецепт создаден од чиста здодевност која вклучува само две состојки, а станува збор за подготовка на мини крофни, грицки што …

Повеќе »

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) Славен готвач открил прекрасен рецепт за десерт од само 2. состојки!

Освен што постапката на подготовка е едноставна, нема многу да ве чини, а единствените две состојки се јајца и нутела. Откако е објавен рецептот го освоил Тик Ток… Готвачот Роб Никсон кого го следат милиони луѓе на социјалните мрежи споделил „ефтин, едноставен и вкусен“ рецепт за чоколаден колач кој може …

Повеќе »

ПРИРОДНО – Се прави од само 2. состојки: Овој напиток ги реши сите мои проблеми со крвниот притисок!

Од денот кога започнав да го пијам овој пијалок за крвен притисок, немав проблеми… „Во моето семејство, проблемите со крвниот притисок се многу чести, ние едноставно сме склони кон тој проблем, но јас бев во можност да најдам нешто што ќе го држеше под контрола“. „Овој рецепт е познат уште …

Повеќе »