Tag Archives: две сезони

Починал актерот Хит Фримен – најпознат по улогата во тв серијата „Коски“

Популарниот актер Хит Фримен, познат во светот по улогата на серискиот убиец Хауард Епс во првите две сезони од серијата „Коски“, починал на 41-годишна возраст. Тој починал во сон, во својот дом во Остин, Тексас, во саботата на 13. ноември. Фримен бил исклучително популарен поради ликовите што ги играл. Некои …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За љубители на добри крими серии: „Среќниот Хари“ од вечерва на Сител

Од вечерва, вторник – 03. април, на Сител во 23.30 часот стартува британската тв серија „Среќниот Хари“. Инаку, серијата – во регионот – премеирно беше емитувана на „Фоџ цриме“, па доколку сте ја пропуштиле Сител ви овозможува да ја проследите. „Хари е детектив во Лондон, чиј живот се менува по …

Повеќе »