Tag Archives: две години

(ВИДЕО) Уште една пејачка, поради провокативен спот, зад решетките!

Во Египет е притворена уште една пејачка поради провокативен видео – спот на интернет… Тужителите вчера дале налог за апсење на Лајла Амер, под обвинение дека го нарушува јавниот ред и мир како и за „поттикнување на развратно однесување“ со триминутниот спот. Пејачката во песната, за која е снимен спотот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејачката оди зад решетки: Поради експлицитни кадрови во спотот осудена на две години затвор!

Шаима Ахмед оди зад решетки. Поради спорните кадрови судот одлучил да ја лиши од слобода на дури две години. Секси призорите на Шаима Ахмед, попозната како Шима го запалиле интернет, но и ја кренал полицијата на нозе. Популарната египетска пејачка минатиот месец била уапсена поради спотот „кој поттикнува на разврат“ …

Повеќе »