Tag Archives: две години

(ВИДЕО) ДЕЛТА СОЈ – СНИМКА ПОСЛЕ КОЈА НЕМА ДА ВИ БИДЕ СЕЕДНО: Двегодишно дете на респиратор се бори за својот живот!

Кога двегодишниот Адријан Џејмс се разболел минатата недела, неговата мајка Тифани Џексон дури и не се посомневала на Ковид. Никој во семејството не бил болен. Адријан имал малку настинка, неговата мајка му дала сируп за кашлица и ставила проќистувач на воздухот во неговата соба. Меѓутоа, во петокот, тој почнал да …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈДЕНИ НАПУШТЕНИ ДЕВОЈЧЕ (2) И ТРИМЕСЕЧНО БЕБЕ: Шокантно откритие на полиција во шумата, пораката го открива нивното потекло

Граничната полиција на Соединетите држави спасила две деца откако биле пронајдени во шума на брегот на реката Рио Гранде. Во вторникот, полицијата објави фотографија на Твитер од двегодишно девојче со ранец и тримесечно момче во корпа со ќебе како седат во грмушките. Во соопштението за печат, граничната полиција откри дека …

Повеќе »

МЗ: Дете (2) од згрижувачко семејство, изгладнето и дехидрирано, со долга историја на болести, не ја издржало битката за живот и покрај напорите на лекарите!

Пред пет дена детето 15 минути пред полноќ изгладнето и дехидрирано било донесено на Клиниката за детска хирургија. Од згрижувачкото семејство на лекарите и медицинскиот персонал не им биле дадени никакви информации за здравствената состојба на детето УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до …

Повеќе »

ТАКА ТРЕБА – МЛАД НЕОНАЦИСТ ДОБИЛ ШОК КАЗНА: Британецот мора да чита книги „како луд“ за да се спаси од затвор!

На млад Британец и нацистички симпатизер му било кажано дека нема да мора да оди во затвор ако се држи настрана од литературата што се залага за бел супермацизам (верување дека одредена група луѓе е супериорна во однос на другите) и наместо тоа да чита класични романи како „Гордоста и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во стампедо во близина на аеродромот во Кабул прегазено двегодишно девојче

Двегодишната ќерка на поранешна преведувачка на американска компанија е меѓу загинатите во стампедото што избувна на аеродромот во Кабул во саботата, пренесува Њујорк тајмс. Поранешната преведувачка била на пат кон аеродромот во главниот град на Авганистан со сопругот, двегодишната ќерка, родителите, трите сестри и братучетка кога се нашла среде толпа …

Повеќе »

(ВИДЕО) НБА ѕвезда со спасил синот (2) од давење во базен – камерите се’ снимиле!

Кошаркарот Андре Драмонд херојски му помогнал на својот двегодишен син Деон кој паднал во базенот. Штом видел што се случило, потполно облечениот Драмонд веднаш истрчал и скокнал во водата за да го спаси својот син кој не знае да плива. Ѕвездата на НБА објави видео од надзорна камера на Твитер, …

Повеќе »

Да му помогнеме на Јаков: Неговото детство и живот зависат од нашата ХУМАНОСТ!

На еден наш, многу мал сонародник му е потребна нашата помош: „Малечкиот Јаков има само 2. години и има дијагноза на C54 со малигна неоплазма на бубрегот. Веќе има доживеано две операции во кои целта на хирурзите била да го отстранат туморот. За време на последната операција тој загубил еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) На среќата и немало крај: Сопственичка после 2. години го пронашла своето куче кое исчезнало

Аша Ниевес барала ново куче за своите деца. Гледајќи ги сликите на веб-страницата на засолништето, таа наишла на слика на нејзиното куче Ков, кое исчезнало од нејзиниот двор уште во 2019. година. „Отпрвин мислев дека нема шанси тоа да биде моето куче. Тој беше под друго име. Кога сфатив дека …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДО ОД ДЕТЕ: Наполнил 12. години па за време на пандемијата ЗАВРШИЛ средно училиште и две години на факултет

Коронавирусот му ги отворил очите, сфатил дека повеќе нема време за губење Мајк Вимер (12) од Северна Каролина го искористил своето слободно време за време на пандемијата за да се запише на дополнителни часови. Според Си-Ен-Ен, тој оваа недела ќе заврши средно училиште и двегодишна програма на факултетот. Набргу по …

Повеќе »