Tag Archives: две деца

(ФОТО) ФАТЕН НА ДЕЛО СО 25-ГОДИШНА ФРАНЦУЗИНКА? Бракот на познатата актерка е на прагот на РАСПАЃАЊЕ, се шпекулира дека сопругот ја изневерил !

Натали Портман и нејзиниот сопруг, францускиот балетан Бенџамин Милепид, наводно минуваат низ брачна криза откако било откриено дека ја изневерил со 25-годишна Французинка, изјавиле извори за Page Six. Изворот тврди дека парот минатата година одлучил да живее одвоено, но дека се уште се трудат да го спасат бракот, а на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тамара Тодевска искрено за разводот: „Живеев во агонија, конечно излегов од кафезот“

По седум години брак со македонскиот кошаркар Александар Димтровски, пејачката Тамара Тодевска решила да стави точка на нивната љубовна приказна. Како што вели и самата, одлуката не ја донела преку ноќ, а денес е среќна што конечно може повторно да здивне, открила за „Гранд магазин“. Нејзината најнова песна „Нијагара“ е …

Повеќе »

Најтешка работа на светот: Вирална фотографија која ја открива суровата реалност на мајчинството

СЕКОЈА мајка многу добро знае колку се менува животот кога ќе дојде на свет бебе – одеднаш се соочуваме со многу различни обврски, голема одговорност, недостаток на приватност, балансирање помеѓу семејството и работниот живот… Сите овие работи можат да бидат многу оптоварувачки и понекогаш ги прави речиси невозможни за изведување. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТОТ ПИШУВА РОМАНИ – Се заљубила во бездомник: И ги одбил парите – денес имаат деца!

ЈАСМИН Гроган се заљубила во бездомникот Макаули Мурки кога го видела пред супермаркет. Таа решила да му понуди пари, но тој одбил. Наместо тоа, тој се понудил да и помогне со торбата што ја носела, пишува Дејли Стар. – Еден ден сретнав бездомник во супермаркет. Му понудив пари, но тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таа не е млад модел, таа е 40-годишна мајка и нов модел за бикини за познатиот бренд

Списанието Sports Illustrated Swimsuit неодамна го претстави својот нов модел на костими за капење – Мелиса Вуд Теперберг. Она што е интересно е дека Мелиса не е млад модел, туку жена во четириесеттите, а споменатиот магазин ја претстави во најновото издание за 2023 година. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) ВО ТОП ФОРМА – Пенелопе Круз објавила серија провокативни фотографии и воодушевила со својот изглед на 48 години

Една од најубавите актерки на денешницата, Пенелопе Круз, објави низа провокативни фотографии и предизвика неверување со својот младешки изглед. View this post on Instagram A post shared by DUST MAGAZINE (@dustmagazine) Пенелопе позираше за магазинот Dust, а дел од разголените фотографии сподели на својот Инстаграм профил. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО ИТАЛИЈА: Бизнисмен од Словенија загинал во хеликоптерска несреќа со сопругата и двете деца

Техничкиот директор на „Про плус“ од Словенија Боштјан Риглер и неговата сопруга и двете малолетни деца загинале во хеликоптерска несреќа што се случила на југот на Италија. Загинале двајца членови на екипажот и еден лекар кои се италијански државјани. Нивната смрт ја потврдиле од Министерството за надворешни работи, како и …

Повеќе »

(ФОТО) АВИОНОТ СЕ УРНАЛ ВО КАРИПСКОТО МОРЕ КАЈ КОСТАРИКА – КОЈ Е ГЕРМАНСКИОТ МИЛИОНЕР КОЈ ЗАГИНА СО СОПРУГАТА И ДЕЦАТА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА: Вака се збогатил, а ја признал и вината за страшна несреќа

Германскиот претприемач и милионер Рајнер Шалер и неговото семејство биле во авионот што се урнал во Карипското Море во близина на Костарика, соопштила владата. Извор од Министерството за јавна безбедност на Костарика потврдил за АФП дека Шалер (53) и уште пет лица биле на списокот на патници во авионот. ВИДЕОТО …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВАТА МИНИСТЕРКА ПРИВАТНО – ОПАСНО УБАВА! НАЈУБАВАТА ПОЛИТИЧАРКА НА СВЕТОТ САМА ГИ НОСИ ДЕЦАТА НА УЧИЛИШТЕ И ПЕРЕ: Вака работи низ куќата а кога ќе се дотера е како милион долари!

Сама ги носи децата на училиште, ги простира алиштата, работи низ дома со гумени чизми, во дворот… СТОКХОЛМ – Шведскиот парламент во понеделникот го потврди лидерот на Умерената партија, Улф Кристерсон, за премиер на трипартиската малцинска влада, поддржана од шведските демократи против имиграцијата. Многу важна функција во новата влада доби …

Повеќе »