Tag Archives: дует

(ВИДЕО+ФОТО) „100. позива“ е насловот на новиот летен хит на Таско и Лина

Нашите познати артисти Таско и ултра талентираната и харизматична Лина Пејовска претходното лето буквално го запалија балканот со хитот “Неваљала”, која беше една од  најслушаните песни на годината со фантастични 13 милиони + прегледи на Јутуб. По точно една година Таско и Лина со истиот проверен тим на луѓе ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таско и пејачката со ангелски глас, Лина Пејовска, со заедничка песна и спот!

Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап изведувачи како Два Бона, Слаткаристика, Тракер, Фокс Бранко од Србија и Инас од Босна. Но сега за прв пат во дует со женски артист и тоа не со било кој, туку со нашата позната пејачка која јасвноста ја …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Калембер тагува по пријателот ДРАГАН ВУЧИЌ:„Еднаш ќе запееме заедно!“

Хрватскиот пејал Владо Калембер се збогува со својот пријател, музичар и телевизиски водител Драган Вучиќ, кој во понеделникот почина од коронавирус. На својот профил на Фејсбук на фановите им објаснил дека Драган Вучиќ бил позитивен на корона врусот и дека осум дена минал во болница… Калембер му посвети емотивна објава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дани и пеце од „Суперхикс“ со дуетска песна: „Пораката е директна, преслушајте и изгледајте“

„На крајот на овој свет“ е најновото дело на Весна Малинова Бабамов, преточена со гласовите на Дани Димитровска и Пеце (Суперхикс), кои по втор пат имаат дуетска соработка. За песната е направен и видео спот со приказ на светски катастрофи и наше секојдневие со кое се соочуваме. Во видео спотот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа изведба сигурно ќе ви го разубави денот: Џенифер Лопез со ќерката Ема во живо!

Официјално е – Ѕвездата е родена! На првиот концерт од нејзината турнеја „”It’s My Party Tour” во The Forum во Лос Ангелес, Џенифер Лопез почнала да одбројува до нејзиниот 50. роденден. Таа ги извела своите најголеми хитови во придружба на голем број танчери во импресивна кореографија… Но, присутните ги изненадила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Андреа Бочели во дует со синот:Пеат за специјална и безусловна љубов меѓу родител и дете!

Не постои ништо како врската помеѓу родителот и неговото дете. И кога станува збор за татко и неговиот син, тоа е дополнителна специјална врска. Дефинитивно е љубов како ниедна друга, и ако сте родител, точно знаете како точно изгледа безусловната љубов и како се чувствува. Таткото секогаш ќе биде првата …

Повеќе »

Анета „Молика“ и Влатко Миладиноски подготвуваат дуетска песна?

Велат кога од грлата на Влатко Миладиноски и Анета Молика ќе се испее некоја убава македонска народна песна, тогаш никој не останува рамнодушен. И навистина е така. Доказ за тоа и нивниот последен заеднички настап во саботата во Битола на „Иселеничка средба“, каде пееја пред преполна сала, пред голем број …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали внукот на Тоше Проески ќе може да го надмине неповторливиот вокал на непрежалениот пејач?

Велат крвта не е вода, но и генот си е ген. Кристијан Ристески, внукот на непрежалениот Тоше Проески полека ја гради својата кариера, а како пее можете да слушнете подолу… Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот никогаш незаборавен вујко, кој секогаш му бил голем идол. …

Повеќе »

(ФОТО) Викторија Лоба со нов дует – неочекувана „спојка“ за „Каде сме ние?“!

Македонската музичка сцена, со пролетта, како да почна да заживува, што во секој случај радува…А, кога тоа ќе донесе и нови, невообичаени соработки е посебно добро бидејќи во секој случај донесува и’ освежување… Можеби не ви паѓа на памет да ги поврзете Викторија Лоба и Драган Величковски-Тајзи, но ете и …

Повеќе »