Tag Archives: дубаи

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го апартманот кој најбогатиот спортист на светот, Роџер Федерер, го платил 15. милиони евра

РОЏЕР ФЕДЕРЕР за време на пандемијата на коронавирус се почестил со нов имот. Швајцарските медиуми пишуваат дека тој купил пентхаус во вредност од 15. милиони евра, во кулата Ле Рев, најексклузивната кула во Дубаи, каде стан има и ѕвездата на Формула 1, Фернандо Алонсо. Пентхаусот на 566. метри квадратни на …

Повеќе »

Пар на балкон успеал да направи нешто што многумина не можат ниту надвор

Во ера на карантин поради чпандемијата на коронавирусот, луѓето во нивните домови се обидуваат да се вклучат во разни спортски активности, а една брачна двојка од Јужна Африка истрчала маратон на нивниот балкон во Дубаи. Колин Алин (41) и неговата сопруга Хилда успеале да истрчаат 42,2 милји на нивниот 20-метарски …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ со емотивна фотографија го прославила триумфот на Новак во Дубаи:„А, сега, сите кај мама!“

„Браво, љубов најголема! Какви шампиони сте! Јееееее горда. А сега, право во мојата прегратка“, напишала помеѓу останатото сопругата на Новак. Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, во саботата го освои петтиот трофеј на Мастерсот во Дубаи. Ноак во финалето го совлада Гркот, Стефанос Циципас (2:0), а после дуелот сопругата на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Перфектниот Ѓоковиќ до 79. титула во кариерата!

Новак Ѓоковиќ ја освои својата 79-та титула во кариерата, откако во финалето на АТП Серија 500 во Дубаи го совлада Стефанос Чиципас со 6:3, 6:4. Тоа е петта титула на Ѓоковиќ во Дубаи и трета оваа сезона, по АТП Купот со Србија и Австралија опен. Ѓоковиќ оваа година има скор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ – од пораз до победа за финале со Циципас: „Бев во безизлезна ситуација затоа победата има поголемо значење!“

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ после победата над Гаел Монфис (2:1) истакнал дека се’ подобро се справува со ситуациите кога противникот има меч топка и тој мора „да вади камења од огинот“. Новак по сетови триуфираше со 2:6, 7:6 (10:8), 6:1 и се пласира во финалето на турнирот во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младиот Грк, Стефанос Циципас во епизодата:„Мама на прес конференција!“

Грчкиот тенисер Стефанос Чинсиас се пласира во финалето на АТП турнирот во Дубаи, откако убедливо го совлада Даниел Еванс со 6:3, 6:2. Како и секогаш, по мечот зборуваше за неговите впечатоци, но рутината ја прекина мајката на грчкиот играч. Јулија Салникова го следи својот син во текот на целиот турнир, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фановите загрижени поради состојбата на тенисерот број еден во светот: „Што се случува со окото на Ѓоковиќ?“

Новак во текот на натпреварите не покажал дека има некаков проблем, а можеби станува и за некаков вид на посериозна повреда. Може да кажеме дека Новак Ѓоковиќ не се испоти толку многу, но сепак стигна до полуфиналето на АТП турнирот во Дубаи. Меѓутоа, постои една работа која особено ги загрижи …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо повторно добил ласкава награда но вниманието го украла Георгина со фустанот

Кристиано Роналдо шести пат по ред во кариерата ја добил наградата Globe Soccer Awards за најдобар фудбалер на годината, а наградата ја презел на свеченоста која е одржана во Дубаи. „Благодарам на моето семејство, мојата девојка, синот Кристиано, децата кои ме чекаат дома, агентот, роднините и на Португалија, пријателите, соиграчите …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо во Дубаи, само на една рака, покажал накит вреден 830.000 долари

Освен што се наоѓа при самиот врвот на листата на најплатени фудбалери на светот, Кристијано Роналдо минатата година заработил дури 49,85 милиони долари само од Инстаграм, каде го следат 194 милиони луѓе. Кристиано Роналдо е еден од најплатените фудбалери на светот, а честопати знае да го покажува и луксузот со …

Повеќе »