Tag Archives: дуа липа

(ФОТО) Кардашијан ги покажала тангите, фановите згрозени: „Изгледаш ефтино!“

Последната објава на Ким Кардашијан на Инстаграм потврди дека страшниот тренд од почетокот на милениумот се враќа на голема врата. Имено, старлетата објави фотографија на која позира во тесен црн фустан со отворен грб, а во преден план ги ставила црвените танги што ѕиркаат од под фустанот. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) ОСВЕТА! Македонски хакери ги урнале сајтовите на Дуа Липа и Рита Ора, а еве што напишале!

Македонските Анонимни објавија дека ја урнале страницата на англиската пејачка со албанско потекло Дуа Липе, откако таа, на социјалните мрежи, ја објави мапата на Голема Албанија и пораки за Косово . AnonOpsMKD синоќа на Твитер објави дека ја презел официјалната веб-страница на Дуа Липа и дека тие го сториле тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Кого природата го помазила? Познати ѕвезди фатени без грам шминка – Непрепознатливо се без помош на визажистите!

Додека некои само се ботоксираат и се обидуваат да се придржуваат кон трендот на младоста, други имаат „храброст“ да одат во јавноста без општо прифатеното средство за разубавување – шминка. И тоа е прекрасна слика што повремено sвездите ја испраќаат до јавноста. Иако беспрекорно и скапо негувани, тие исто така …

Повеќе »

(ФОТО) Дуа Липа предизвикала бес во Србија: Гордана Тржан со драматичен предлог за пејачката!

Како што е веќе познато репрезентацијата на Србија беше поразена со 2:1 од Швајцарија, но головите за швајцарците ги постигнаа Шаќири и Џака, фудбалери со албанско потекло. Џака после голот на градите со рацете формирал орел, национален симбол на Албанија. Орелот на градиет на Џака го коментираат бројни новинари и …

Повеќе »

(ФОТО) Спектакл на отворањето на финалето на Лига на шампионите со 2 Челос и Дуа Липа

Хрватските виолончелисти „2 челос“ ќе настапат на отворањето на финалето на Лига на шампионите во Киев. Пред нив на сцената ќе настапи планетарно познатата пејачка Дуа Липа (22) , инаку по потекло од Косово. Со неа на сцената во еден момент ќе излезе и пејачот Шон Пол. #2cellos #music #nature …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тажни пораки – Музичките ѕвезди се простуваат од славниот ДиЏеј:„Се надевам дека сега си на подобро место!“

Ненадејната смрт на славниот продуцент и ДиЏеј ги шокирала неговите обожаватели ширум светот, но и колегите музичари, кои откако слушнале за тажната вест, на свој начин преку социјалните мрежи се простуваат од Авиции… Веста дека во 28. година починал славниот шведски ДиЏеј и продуцент Авиции со вистинско име Тим Берглинг …

Повеќе »

(ФОТО) Го освојува светот не само со изгледот туку и гласот: Дупа Липа важи за секс бомба, а да ја видите мајка и…

Пејачката станала популарна благодарение на песните „New Rules”, „Be the One” и „IDGAF”, а нејзиниот приватен живот се’ повеќе го привлекува вниманието на светската јавност. Талентираната Дуа Липа (22) е сон на многу припадници на посилниот пол, а нејзината мајка Анеса, многумина ќе се согласат, во петтата деценија изгледа одлично. …

Повеќе »