Tag Archives: друга димензија

(ВИДЕО) Роберт Кубица покажал како се вози BMW

BMW M4, совршената патека и вештината на возач на Ф1 звучат како добитна комбинација. Ако му се верува на Миша Шарудин, Роберт Кубица пристигнал на Нирбургринг сосема случајно и решил да изнајми автомобил. Изборот паднал на М4, а можноста да седне на совозачкото место ја искористил Миша. Погледнете подолу како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандалозно видео кое го шокирало светот: Голи мажи и жени се бркале во гасна комора во концентрационен логор – „исмејување на жртвите од Холокаустот“

„Уметничката инсталација“ која што прикажува голи мажи и жени како си играат брканица во гасна комора во поранешен нацистички концентрационен логор, предизвикал шок и згрозување кај луѓето кои што го преживеале тој хорор. Сето тоа се случило во концентрациониот логор „Стутхоф“ во близина на полскиот град Гдањск и сниманото видео …

Повеќе »