Tag Archives: дрога

(ФОТО) ОВА Е НАЈЛОШИОТ СЕРИСКИ УБИЕЦ во американската историја: Убил скоро 100. луѓе!

Соединетите држави најверојатно го пронајдоа најголемиот сериски убиец во својата историја, Самјуел Литл (79), кој признал 93. убиства, а 50. досега се потврдени од федералната полиција (ФБИ). Повеќето жртвите на Самјуел Литл, кој убивал помеѓу 1970. и 2005. година,се жени. Литлотслужува доживотен затвор од 2014. година, кога бил прогласен за …

Повеќе »

(ФОТО) Малку се збунил – АЛО ПОЛИЦИЈА, ВРАТЕТЕ МИ ЈА ДРОГАТА: Ги обвинил полицајците дека му ја украле дрогата па се јавил во полициска станица да ги пријави!

Полицијата во Шеронвил, мал град во американската сојузна држава Охајо, добила многу чуден повик од човек што барал да му се врати дрогата. Поточно, маж чиј идентитет не бил откриен, се јавил во локалната полициска станица за да се пожали дека му била одземена мала количина марихуана додека му била …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ – МИСЛЕЛА ДЕКА НЕ ИЗГЛЕДА СОМНИТЕЛНО: Возела без дозвола, имала дрога кај себе и се обидела да се претстави како нејзината ќерка (20) а по неа имало потерница!

Хедер Илејн Гарсија, од Јута, била уапсена додека возела со истечена дозвола, но тоа било најмал од нејзините проблеми. Поточно, кога полицијата го запрела нејзиниот автомобил, Хедер (38) се обидела да се претстави како нејзината 20-годишна ќерка и мислела дека тоа ќе помине. Службеникот ја погледнал жената со многу специфичен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БИЛ ЅВЕЗДА НА ИНСТАГРАМ И СЕ ФАЛЕЛ СО УБАВИ ЖЕНИ И ПАРИ, А СЕГА ГО ЧЕКА РОБИЈА ОД 17 ГОДИНИ: Полицијата ја открила „заднината“ на неговиот огромен успех…

Честопати позадината на некои анонимни ѕвезди на социјалната мрежа Инстаграм е показател за некои незаконски дејствија…По колумбијката која беше уапсена за злоставување и трговија со малолетнички, полицијата му го стави крајот и на младиот дилер на дрога… Дилерот, инфлуенсер и мотивациски говорник од Калифорнија, Вајат Пасек, бил уапсен поради трговија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицијата запленила мртовечки ковчег – се шокирале од она што го нашле внатре!

Дури 300. килограми марихуана пронашла полицијата во Колумбија после пребарувањето на мртовечки автомобил на подрачјето на Сантандер во северна Колумбија. Наместо мртовци, во двата ковчега се пренесувале пакетчиња кои ги запленила полицијата, а возачот бил уапсен. Пред неколку години Колумбија била еден од најголемите извозници на марихуана, но локалните картели …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нова контроверзна серија за тинејџерите денес:Основа од лично искуство за проблеми од зависност која ќе ги разбуди или налути родителите!

Од понеделник, 17. јуни, во 21. часот ХБО го стартува емитувањето на мини серијата „Еуфорија“, во осум продолжувања. Драмската серија „Еуфорија“ ни прикажува група средношколци и нивните љубови и пријателства во светот полн со дрога, секс, трауми и социјални медиуми. Актерката и пејачка Зендаја ја предводи актерската екипа. Драмската серија …

Повеќе »

(ФОТО) Остров на блуд: Секс,дрога, алкохол во неограничени количества за „смешна“ цена!

Една патничка агенција (Good Girls Company,Велика Британија) во својата понуда вклучила хедонистичко патување какво не се гледа секој ден. На едно место се проститутки, алкохол и дрога. Агенцијата ветува дека сите оние кои на 24. ноември ќе се упатат на колумбискиот остров, покрај градот Картагена, ќе можат три дена да …

Повеќе »

(ФОТО) „Нарко дилер“ дошол во болница: Дарко Лазиќ се бори за живот а бара дрога!

Во понеделникот медицинска сестра, првпат, забележала непознат маж во триесеттите години како се обидува да влезе во собата на Дарко Лазиќ. Таа веднаш му пришла и го прашала кај кого дошол… Лекарите кои се во клиничко-болничкиот центар во Земун во последен момент спречиле непознат маж да влезе во просторијата за …

Повеќе »

(ФОТО) Масимо Савиќ ја оставил дрогата за да биде подобар татко на својата ќерка Мирна!

Масимо Савиќ своевремено објаснил дека дрогата не била негов избор, туку експериментирал со неа, бидејќи била во мода. Сепак, тој знаел дека кога – тогаш ќе престане да ја зема, ако сака да го оствари големиот сон да стане семеен човек, силна столб, татко и тоа конзервативен. “Лесно ми беше …

Повеќе »