Tag Archives: дрога

(ВИДЕО) Откако е обвинет дека шмркал дрога во живо се огласил победникот на Евросонг

Победникот на изборот за песна на Евровизија синоќа беше снимен како се наведнува над масата, што направило на многу луѓе да им изгледа како да шмрка дрога за време на директниот пренос, но тој негира. Дамијан Давид, фронтменот на италијанската група „Менескин“, беше фатен од камерата во сугестивна позиција, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Гледачите шокирани: „Победникот на Евровизија шмркал дрога во живо?“

Гледачите на Евровизија беа шокирани од сцената снимена во Зелената соба за време на последната вечер. Имено, во еден момент, камерите го снимиле победникот на Евровизија, Дамијан Дејвид, фронтменот на групата „Менескин“, како се наведнува над масата, што на многумина им изгледало како да шмрка нешто. „Дали тој навистина конзумирал …

Повеќе »

(ФОТО) Била зависник од дрога, 15. пати се предозирала, а сега со својата трансформација многумина оставила без текст:„Сакав да покажам дека се’ се може кога се сака!“

Девојка која била во пеколот на дрогата, успеала да се победи самата себе Поранешната зависничка, која се предозирала 15. пати, успеала да се извлече од пеколот на дрогата и целосно да го промени својот живот. Таа открила како успеала, првенствено да се победи себеси, а нејзините нови фотографии ги оставија …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНА животна приказна и УШТЕ ПОЛОШ КРАЈ: ПОГРЕШНИ мажи и ДРОГА ја ЧИНЕЛЕ ЖИВОТ – Денес се навршуваат 9. години од смртта на Витни Хјустон

Витни Хјустон е една од најпродаваните уметнички на 20. век, но наместо со нејзиниот глас медиумите, главно, се бавеа со нејзината зависност од дрога… Поминаа девет години од трагичната смрт што го преплави светот на музиката со тага. Веста дека музичката дива Витни Хјустон почина откако беше пронајдена во бесознание …

Повеќе »

Тинејџерка од Словенија починала од гас за смеење

Младите луѓе се се поимагинативни во потрагата по обезбедување средство кое ќе ги одврати од реалноста а да не е класична дрога. Последните години едно од тие средства е гасот за смеење кој бил кобен за 17. годишната Словенка. Седумнаесет годишна Словенка, која била во посета на другарка во Грац, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИВАТЕН ЗАТВОР – ОВА Е ЗАБАРСКО СТОЛЧЕ ОД ПЕКОЛОТ: Холандската полиција открила мафијашки контејнери, а ова е само дел од ужасот!

Холандската полиција уапсила шест мажи, откако открила морски контејнери кои биле претворени во импровизиран затвор и звучна изолирана „просторија за тортура“, заедно со стоматолошка столица, алатки кои вклучуваат клешти и скалпели и лисици, објавија денеска надлежните. Наведено е дека полицијата извршила рација пред собата да биде користена и ги предупредила …

Повеќе »

Јана Стојановска категорична:„Мојата мајка не е дилер на дрога!“

По приведувањето на Силвија Јовановска за логистика во европскиот случај за криумчарење на дрога, во српските медиуми се огласи и нејзината ќерка Јана Стојановска. Актерката Јана Стојановска тврди дека нејзината мајка, Силвија Стојановска, нема никаква врска со шверцот на дрога. „Се потресов кога слушнав дека мајка ми е приведена, но …

Повеќе »

СТРАШНО – ОСУМ МОМЧИЊА СЕ УАПСЕНИ ПОРАДИ СИЛУВАЊЕ НА ТРИ ТИНЕЈЏЕРКИ: Ги злоставувале во гаража за поправка на автомобили!

Холандската полиција денес уапсила осум лица осомничени за силување на најмалку три тинејџерки. Во градот Ден Бос и блискиот Росмален, уапсени се млади луѓе на возраст меѓу 18. и 26. години. Полицијата започнала истрага, претходно оваа година, откако три девојки, независно една од друга, изјавиле дека биле сексуално злоупотребени од …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАС – МАЈКА ПОСТАВИЛА ФОТОГРАФИЈА ОД СИНОТ ДА ПОКАЖЕ КОЛКУ ДРОГАТА ГО УНИШТИЛА ЗА 7. МЕСЕЦИ: Од убавец се претворил во ЗОМБИ и не личи на себе!

Една загрижена мајка на својот Фејсбук профил објавила фотографии од нејзиниот син кој е зависник. Настанати во интервал од само 7. месеци, тие се сосема различни. На едната има еден убав млад човек, додека на другата младиот човек е многу слаб и пијан. Џенифер Салфен Трејси од Мисури ги поставила …

Повеќе »