Tag Archives: дорис драговиќ

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) Сплит и колегите се простија од Оливер Драгојевиќ!

Сплиќани вчера величествено го испратија Оливер Драгојевиќ на последната пловидба. Откако во црквата Св. Фране била служена миса за починатата музичка легенда, ковчегот со неговото тело, преку Сплитска Рива,беше пренесен до катамаранот, со кој Оливер последен пат беше превезен на својата сакана Вела Лука. Покрај ковчегот на Оливер одеа Стјепан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Боби Мојсовски го живее својот сон: Новата година му започна со остварени желби!

„Боби е еден од најдобрите пејачи кои сум ги сретнал. Потполно изграден и со големи можности“ рече Тончи Хуљиќ за младиот Боби. Боби Мојсовски новогодишната ноќ ја помина работно, пеејќи со колегата Тончи Хуљиќ и неговиот бенд „Мадре бадеша“ во хрватскиот главен град. На прославата настапија уште неколку хрватски музички …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дорис Драговиќ пред 34. години во бикини била вистинска „бомба“

Оние кои биле на еден од концертите кои Дорис Драговиќ деновиве ги имаше во салата „Лисински“ во Загреб биле воодушевени со нејзиниот настап, што и не чуди со оглед на тоа дека Дорис ја носи титулата на најдобар глас на Медитеранот, а на Евросонг го освоила четвртото место… Дорис Драговиќ …

Повеќе »