Tag Archives: донации

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!Борбата за младиот Јани Иванов кому одморот во Грција му се претворил во пекол продолжува – воведени се и телефонски броеви преку Телеком и А1 преку кои може да се помогне… Драги хумани …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поранешната свршеница на Кличко собира донации за Украинците: „Не можам да стојам настрана“

Поранешната свршеница на Владимир Кличко, актерката Хајден Панетиер, отворила фонд за помош на Украинците и се обратила до јавноста на каналот на Hoplon International на Јутјуб по повод војната. „Нема зборови со кои може да се опише како е да се гледа војната во Украина. Ужасно е да се знае …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Вашата донација значи живот за Кристијан!

Со тоа што ќе ни помогнете и ќе донирате за БРАТ МИ, може нема да го смените светот,но ЌЕ ГО СПАСИТЕ НЕГОВИОТ ЖИВОТ. Не можете да помогнеме на секого.Но сите вие ЗАЕДНО можете да му ПОМОГНЕТЕ НА МОЈОТ НАЈСАКАН БАТИЧКО И МЕНЕ 💞 МОЖЕТЕ ДА ПОМОГНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ НАЧИН 👇 …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Малиот Василиј има потреба од нас – Стар е само 16. дена а иако избори 2. големи БИТКИ, го чекаат уште многу!

Малиот борец Василиј е роден на 28-та недела од бременоста на 25. март 2021 година. Со нетрпение чекајќи да го запознае надворешниот свет, тој е роден многу рано и не изненади сите со своето доаѓање. Роден е со тежина од 1.320 грама и должина од 44 сантиметри, што на сите …

Повеќе »

Секоја чест – Неверојатно но вистинито: На онлајн концертот на Марија Шерифовиќ биле собрани 166.666 евра за лекување на малечката Миња

Синоќа, Марија Шерифовиќ го одржа својот хуманитарен онлајн концерт на платформата „YOUBOX“. Цената на билетот била СМС порака за лекување на малата Миња Матиќ, а наводно биле испратени над 100. илјади пораки, што значи дека, на овој начин, биле собрани околу 20.000.000 динари (околу 166.666 евра). Иако концертот прво бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во оваа куќа живее Хатиџе, хероината од „Медена земја“!

После силната порака што ја испрати до целиот свет, мислам дека барем малку не задолжи сите нас… За разлика од Бекирлија (местото каде што е снимен документарецот и местото каде што живее Хатиџе со братот) каде што нема елементарни услови за нормален живот, куќата во Дорфулија има струја, вода и …

Повеќе »

Да помогнеме: Симона има 4. години и и’ е потребна помош!

На Симона и е потребна итна помош! Симона Хаџи Тошев е од Штип, има 4 години и дијагностицирана и е Leucosis acuta non lymphoblastic, акутна нелимгобластна леукемија. Средствата се потребни за лекување во странство. Примач Симона Хаџи Тошев Транс- за донации 270-7000448932.95 Халкабанк АД Скопје

Повеќе »

(ФОТО) МАЛЕЧКО СРЦЕ КОЕ ЈА РАСПЛАКА СРБИЈА: Хелена не знае дека има тумор на мозокот, ја лажат дека во Париз е модерно да се носи перика!

Хелена не знае дека боледува од тешката болест па родителите ја лажат дека има вирус… и ја подготвуваат и за она што мора да се случи… Хелена Гавран е девојчето кое успеа да ја расплаче Србија.Таа има само четири години и боледува од тумор на мозокот. Хелена замина на првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО НА ПРИРОДАТА – Девојче родено со голема дамка на лицето оди на операција: И требаат нашите молитви!

Оваа дамка може да се развие во малигна болест која би го загрозила нејзиниот живот. Малечката Луна Фенер е бебе како и секое друго – таа си игра, се смее, плаче, спие … но таа е посебна по нешто. Родена е со промена на кожата на лицето што во нејзиниот …

Повеќе »