Tag Archives: доналд трамп

(ВИДЕО+ФОТО) НАДА БИЛА РОБИНКА НА МИЛИЈАРДЕРОТ ПЕДОФИЛ КОЈ СЕ УБИЛ ВО ЗАТВОР: Џефри Епстејн девојчето го купил од родителите во Југославија – му исполнувала мрачни желби па му станала макро!

Една од жртвите на милијардерот педофил Џефри Епстајн, кој вчера се самоуби во затворската ќелија, била манекенката Нада Марчинкова, чие семејство се пресели од Чехословачка во Југославија по Плишаната револуција. Во извештаите на полициската истрага во Палм Бич од 2005. година, Јужна Флорида, до кои дошол „Дејли меил“, се открива …

Повеќе »

(ФОТО) ГРИЖА НА СОВЕСТ ИЛИ СТРАВ: Милијардерот кој злоставувал малолетнички се убил во затворот!

Џефри Епстајн, милионерот и финансиер обвинет за сексуално искористување на малолетнички се убил во затвор, јавува „Еј – Би – Си Њус“. Извори за „Еј-Би-Си Њус“ рекле дека во саботата наутро милионерот извршил самоубиство, а неговото тело од ќелијата било однесено во болница. Епстајн е обвинет за трговија со луѓе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трамп, традиционално, Велигден го помина со семејството во Флорида: Меланија блесна во цветен фустан, а Тифани не ја симна насмевката од лице

“Честит Велигден! Никогаш не сум бил посреќен во животот поради тоа што на вашата земја ѝ оди многу добро, со економија за која зборува целиот свет и која би можела да биде посилна од кога и да било. Ви посакувам убав ден” Трамп им го честиташе Велигден на американските верници, …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Трамп и Меланија присуствувале на божиќната литургија во Националната катедрала во Вашингтон: Очите „му шараат“ и на верски обред!

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Мелани присуствуваа на литургијата во Националната катедрала во Вашингтон, соопшти АП. Трамп планирал да го поминат Божик на неговиот имот во Флорида, но ги откажал своите планови за работата на федералната влада. Претходно дента Трамп и неговата сопруга Мелани учествуваа во Акцијата за …

Повеќе »

(ФОТО) Гледате ли нешто чудно на фотографијата на Доналд и Меланиа Трамп?

Меланиа Трамп на социјалните мрежи објавила божиќна честитка на која позира со својот сопруг. Празничната фотографија ги воодушевила сите обожаватели на Трамп во Америка,а оние помалку субјективните тврдат дека со фотографијата нешто не е во ред. „Вог“ пишува дека мајстор на Фотошоп долго работел на фотографијата на претседателот и првата …

Повеќе »

(ФОТО) Во Вашингтон светнала божикната елка: Меланиа Трамп се расплакала пред сите!

Со дланките ги криела солзита… Синоќа во Вашингтон, во близина на Белата куќа на 96. годишна церемонија светнала раскошна божикна елка. По тој повод, претседателот на Америка Доналд Трамп, се обратил на присутните, а подршка цело време му пружала сопругата меланиа Трамп. Иако раскошната елка на сите им го одзела …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Доналд Трамп хит на интернет: Заборавила важна работа!

Најмладата ќерка на Доналд Трамп, Тифани, убаво се дотерала за семејното собирање, но заборавила да направи една работа поради што и се смее цел свет. Таа на чевлите ја оставила цената што секако го привлекло вниманието на фотографите. Доналд Трамп и неговото семејство на Денот на благодарноста отпатувале на Флорида …

Повеќе »

(ФОТО) Меланиа Трамп уште еднаш му го свртела грбот на својот сопруг и тоа во најважниот момент!

Омилената ќерка, Иванка Трамп, како и синот Доналд Јр., на својот татко, американскиот претседател јавно му дале подршка во текот на последните избори за конгресот, точно на половина на неговиот мандат.Но, едно лице недостасувало. И’ овојпат, неговата сопруга Меланиа со својот потег уште еднаш дала до знаење дека не ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бизарен момент: Видеото во кое Макрон го гали коленото на Трамп станал вирален хит!

На состанокот во Елисејската палата во пресрет на одбележувањето на крајот на Првата светска војна, францускиот претседател Емануел Макрон срдечно го дочекал Доналд Трамп, а видеото од нивниот разговор во кое Макрон ја става раката на коленото на Доналд Трамп и го нарекува „пријател’ многу бргу станала хит на интернет. …

Повеќе »