Tag Archives: доналд трамп

(ГАЛЕРИЈА) Ноќта на вештерките пристигна и’ во Белата Куќа: Еве како семејството Трамп ги пречека гостите

Белата куќа денеска на големо се подготвува за ноќта на вештерките- празник кој се слави ширум Америка. По тој повод претседателот на САД Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп имаа отворен ден за сите посетители во Белата куќа и топло ги угостија. За жал иако семејството Трамп светот не …

Повеќе »