Tag Archives: доналд трамп

Мрачните прогнози на Нострадаус и баба Ванга се судриле во 2018. година: Земјотреси и вулкани ќе ја разорат планетата! Посебен бес ќе почувствува една голема држава!

Двајцата најпознати пророци предвиделе дека 2018. година ќе ја одбележат природни катастрофи ширум светот, а дека Везув ќе ја вознемири цела Италија… Земјотреси, вулкани и поплави во 2018. година ќе разорат поголем дел од планетата, тврдат пророштвата на Баба Ванга и Нострадамус. Францускиот лекар Мишел де Нострадам, можеби и најпознат …

Повеќе »

(ФОТО) Интернет „гори“ за фустаните на Иванка и Меланија Трамп: Едната е премногу секси а другата смешки

Иванка и Меланија Трамп, ќерка и сопруга на Доналд Трамп, во новогодишната ноќ го пленеле вниманието со својот моден избор. Иванка со својот секси фустан синоќа ги изненадила сите присутни, а со фустанот на Меланија Трамп се исмејуваат на социјалните мрежи. Happy New Year’s Eve! xx A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Празнична веселба: Ѕирнете во домовите на Џенифер Лопез, Џесика Алба, семејството Бекам…

Иако многумина одлучиле Божик да го прослават на патување, по можност во езготичните краишта, повеќето сепак останале во своите домови и во круг на семејството. Највесело било во домот на пејачката Гвен Стефани, која на својот најмлад син Аполо, одлучила да му подготви вистинско изненадување за Божик. Со браќата Кингстон …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е доказ дека бракот им е во криза:Една фотографија од Трамп и Меланија покрај елката „го запалила“ Твитер

Една фотографија предизвикала сомнение дека Доналд Трамп и Меланија не се во најдобри односи. Меланија на Твитер објавила фотографија на која таа и Доналд седат покрај елка која е во соба која е накитена со злато, еден кон друг свртени со грб и на телефон. Тоа и’ не е баш …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за најмладите: Телефонот на Меланија и Доналд на Бадник не престанал да ѕвони, а Божик го минале со внуците на претседателот

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со првата дама на САД Меланија Трамп вчера на Бадник направиле гест кој го стопли срцето на милион деца ширум САД. Двајцата преку телефонски повици им одговарале на децата каде во моментов се наоѓа Дедо Мраз. Семејството Трамп директно од дневната соба на својот имот …

Повеќе »

(ФОТО) Откриваат тајни за Меланија за да се рекламираат: Бизарни откритија од бивша цимерка на Меланија Трамп!

Бившата цимерка открила тајна за Меланија, поради која денес и се смеат. Откако пред една година, благодарение на сопругот Доналд Трамп, станала прва дама на Америка, животот на Меланија Трамп редовно е под лупа на јавноста. Во прв план секогаш се става нејзиниот лош изговор на англискиот јазик и тешкиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доналд Трамп пазари во супермаркет

Американскиот претседател, Доналд Трамп, повторно сакал да се покаже во светло како вистински Американец. Во рамките на својата посета на Јута решил да скршне од протоколот и отишол во супермаркет. Секако, купил од најквалитетните копири, кои традиционално доаѓаат од Јута, и сам ја возел количката до касата, но…

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меланија во главната улога: Трампови ја откриле националната елка

Американскиот претседател, Доналд Трамп, го запалил осветлувањето на новогодишната елка и на нацијата и посакал „Среќен Божик и Нова година“ и незаборавни празници. Трамп и првата дама на САД, Меланија, заедно одбројувале од десет за да потоа таа го притисне копчето и ги вклучи украсните светла и сребрена ѕвезда на …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете малку подобро:Го гледате ли и вие Трамп во увото на ова куче ?

По инаугурирањето на Доналд Трамп за претседател на САД што се ’не беше слушнато, понекогаш и видено, но вакво нешто до сега не! Бигл по име Чеф завршил кај ветеринар на преглед, а се’ поминало во најдобар ред и низ смеа. Ова не е прв пат Доналд Трамп да се …

Повеќе »