Tag Archives: доналд трамп

(ФОТО) Непријатно за Трамп: Авторот на книгата за Белата куќа порачал – „Претседателе, земете ја и прочитајте!“

На обидот на Доналд Трамп по судски пат да ја забрани, за себе, непријатната книга, издавачот го поместил излегувањето дури четири дена порано, а авторот преку Твитер порачал:„Господине претседателе, земете ја и прочитајте“ пренесува агенцијата France Presse. Адвокатот на американскиот претседател, Чарлс Џ. Хардер, во четвртокот неспешно се обидувал да …

Повеќе »

(ФОТО) Узбуна во Белата куќа: Се појавуваат „сочни“ детали за Меланија и Доналд Трамп!

Наместо за  четири дена,  на 9. јануари, денес, конечно светлина на денот ќе здогледа новата книга на Мајкл Волф со наслов „Fire and Fury: Inside the Trump White House” која светот ја очекува со нетрпение, но не и американскиот претседател Доналд Трамп и неговото семејство. Како и’ што обично се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меланија Трамп плачела кога Доналд победил, но тоа не биле солзи на радост!

„Меланија Трамп, која беше уверена дека нејзиниот сопруг нема да стане американски претседател, плачеше во неверување кога Доналд Трамп беше избран“, според експлозивната книга која ги хронизира внатрешните работи на хаотичната администрација на Трамп. Секретарката за медиуми во Белата куќа, Сара Хакаби Сендерс, смета дека книгата на Вулф е преполна …

Повеќе »

Мрачните прогнози на Нострадаус и баба Ванга се судриле во 2018. година: Земјотреси и вулкани ќе ја разорат планетата! Посебен бес ќе почувствува една голема држава!

Двајцата најпознати пророци предвиделе дека 2018. година ќе ја одбележат природни катастрофи ширум светот, а дека Везув ќе ја вознемири цела Италија… Земјотреси, вулкани и поплави во 2018. година ќе разорат поголем дел од планетата, тврдат пророштвата на Баба Ванга и Нострадамус. Францускиот лекар Мишел де Нострадам, можеби и најпознат …

Повеќе »

(ФОТО) Интернет „гори“ за фустаните на Иванка и Меланија Трамп: Едната е премногу секси а другата смешки

Иванка и Меланија Трамп, ќерка и сопруга на Доналд Трамп, во новогодишната ноќ го пленеле вниманието со својот моден избор. Иванка со својот секси фустан синоќа ги изненадила сите присутни, а со фустанот на Меланија Трамп се исмејуваат на социјалните мрежи. Happy New Year’s Eve! xx A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Празнична веселба: Ѕирнете во домовите на Џенифер Лопез, Џесика Алба, семејството Бекам…

Иако многумина одлучиле Божик да го прослават на патување, по можност во езготичните краишта, повеќето сепак останале во своите домови и во круг на семејството. Највесело било во домот на пејачката Гвен Стефани, која на својот најмлад син Аполо, одлучила да му подготви вистинско изненадување за Божик. Со браќата Кингстон …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е доказ дека бракот им е во криза:Една фотографија од Трамп и Меланија покрај елката „го запалила“ Твитер

Една фотографија предизвикала сомнение дека Доналд Трамп и Меланија не се во најдобри односи. Меланија на Твитер објавила фотографија на која таа и Доналд седат покрај елка која е во соба која е накитена со злато, еден кон друг свртени со грб и на телефон. Тоа и’ не е баш …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за најмладите: Телефонот на Меланија и Доналд на Бадник не престанал да ѕвони, а Божик го минале со внуците на претседателот

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со првата дама на САД Меланија Трамп вчера на Бадник направиле гест кој го стопли срцето на милион деца ширум САД. Двајцата преку телефонски повици им одговарале на децата каде во моментов се наоѓа Дедо Мраз. Семејството Трамп директно од дневната соба на својот имот …

Повеќе »

(ФОТО) Откриваат тајни за Меланија за да се рекламираат: Бизарни откритија од бивша цимерка на Меланија Трамп!

Бившата цимерка открила тајна за Меланија, поради која денес и се смеат. Откако пред една година, благодарение на сопругот Доналд Трамп, станала прва дама на Америка, животот на Меланија Трамп редовно е под лупа на јавноста. Во прв план секогаш се става нејзиниот лош изговор на англискиот јазик и тешкиот …

Повеќе »