Tag Archives: доналд трамп

(ФОТО) „Како чаршав“: Меланиа Трамп во необично патриотско издание!

Американците на 4. јули прославија еден од најважите државни празници, Денот на незвисноста, со кој го одбележуваат донесувањето на Американската декларација за независност, 4.јули 1776. година. Се славело и во Белата куќа, каде во ораганизација на претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга, е одржан пикник за воените семејства. …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата Летиција ја воодушевила Америка: Пред средбата со Меланиа шпанската кралица одржала модни лекции!

Службената посета на САД шпанската кралица Летиција и кралот Фелипе VI ја започнале со одењето во Луизијана, која од 1763 до 1802. година била шпанска колонија. Шпанската кралица Летиција со сопругот Фелипе моментално се наоѓаат на американска турнеја во рамките на која ќе се сретнат и со претседателскиот пар во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меланиа Трамп „му удрила шамар“ на сопругот!

Меланиа Трамп е загрижена поради спорната политика на раздвојување на семејството при илегално влегување во САД, велејќи дека „мрази кога децата ги одвојуваат од родителите“. Покрај тоа изразила надеж дека и’ демократите и’ републиканците во Конгресот на САД конено ќе можат да се договорат за да спроведат успешна имиграциона реформа. …

Повеќе »

(ВИДЕО)Доделени театарските награди Тони: Де Ниро добил овации за пцоста упатена на Трамп – „Е** се!“

Мјузиклот „Посетата на групата“ и „Хари Потер и проколнатото дете“ доминираа на доделувањето на американските театарски награди Тони. „Посетата на групата“ Остварувањето необично за Бродвеј, мјузикл со поскромна продукција „Посетата на групата“ (The Band’s Visit) во неделата вечер освои награди во 10 категории, вклучувајќи ги и наградата за најдобар мјузикл …

Повеќе »

(ФОТО) Меланиа светски „му спуштила“ на адвокатот на Трамп!

И’ додека целиот свет расправа за наводната афера на Трамп со порноѕвездата Сторми Даниелс, Меланиа останала доста воздржана околу оваа тема, но овојпат личниот адвокат на американскиот претседател, Руди Џулиани, се чини ја повлекол за јазик. Имено, за време на службеното патување во Тел Авив, Израел, Џулијани нашол за потребно …

Повеќе »

(ФОТО) Меланиа Трамп конечно се вратила и блеснала во голем стил!

После 26. дена отсуство Меланиа Трамп конечно решила да се врати во голем стил. Откако, после ненадејната операција на бубрезите, американската прва дама се повлекла од јавноста, никој не знаел каде е и што се случува со неа, се’ додека три недели подоцна не е снимена на настан во Белата …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не ја видел 22. дена: Целото семејство Трамп отпатувало на викенд но не и Меланија

На викенд во претседателската резиденција за одмор во Мериленд, со службениот хелихоптер Marine One, Доналд Трамп отпатувал со своите три деца, а она што сите го забележале е дека првата дама и овојпат изостанала. Меланија Трамп во јавност не е видена веќе три недели, откако била на операција на бубрезите. …

Повеќе »

(ФОТО) Малечок Босанец го изненадил Трамп: Му раскажал виц за него, а еве како реагирал претседателот!

Регионалниот бизнисмен Дамир Фазлиќ, чие семејство живее и работи во Вашингтон, имал прилика за време на викендот да одигра приватна партија голф со американскиот претседател Доналд Трамп. Средбата се случила на поседот на голф на Трамп во Вашингтон. Тука биле и синовите на Фазлиќ, постариот Харис и седумгодишниот Дино. Playing …

Повеќе »

(ФОТО) Останала во болница: Дали е ова причината поради која Меланија Трамп е итно оперирана?

Веста дека американската прва дама е оперирана, по интернет се проширила како молња. После првобитните штури информации дека зафатот е извршен на бубрег сега се претпоставува дека Меланија Трамп има бениген тумор, а операцијата била успешно извршена. После деловните обврски Доналд Трамп со хелихоптер се упатил во болницата за да …

Повеќе »